Par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērnu apsūdzētais katoļu priesteris Dambergs atbrīvots no apcietinājuma

Par iespējamu seksuālu vardarbību pret bērnu apsūdzētais katoļu priesteris Krišjānis Dambergs atbrīvots no apcietinājuma.

Tiesā aģentūrai LETA apliecināja, ka Dambergam ir mainīts drošības līdzeklis un viņš ir atbrīvots no apcietinājuma. Viņam tika noteikts liegums tuvoties konkrētiem cilvēkiem.

Jau ziņots, ka par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu kriminālpolicija aprīlī aizturējusi Romas katoļu baznīcas Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvestu. Priesterim iepriekš kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, bet 8.maijā tas tika mainīts un Dambergs atbrīvots no apcietinājuma.

Pēdējos gados šis nav vienīgais gadījums Latvijā, kur mācītājiem tiek inkriminēti seksuāla seksuāla rakstura noziegumi. Patlaban par seksuāla seksuāla rakstura noziegumu kopā ar vēl vienu vīrietis apsūdzēts Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa un viņa lietu Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 18.augustā plkst.10.

Saskaņā ar apsūdzību noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2017. līdz 2018.gadam.

Pērn vasarā Latvijas Radio vēstīja, ka aizdomās par seksuāla noziegumu Talsu novadā varētu būt aizturēts bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs, kurš pirms vairākiem gadiem bijis arī Talsu novada sociālā dienesta dienas centra vadītājs.


Foto: Freepik; ilustratīvs