Sīkdatņu politika

Šajā dokumentā ir aprakstīta sīkdatņu SIA “Vidzemes televīzija” (ReTV) izmantošana retv.lv un visos saistītajos apakšdomēnos, norādīti sīkdatņu lietošanas mērķi, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu, atbilstoši savām vajadzībām.

Sīkdatnes palīdz sniegt, uzlabot un aizsargāt ReTV pakalpojumus, nodrošinot lietotāju vajadzībām piemērotākus piedāvājumus, kā arī ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi.

Kas ir sīkdatne (angļu val. – cookie)?

Apmeklējot tīmekļa vietni, uz jūsu interneta pārlūku tiek nosūtītas sīkdatnes, kas mājaslapai sniedz informāciju par lietotāja darbībām. Sīkdatnes ir datu faili, kas tiek uzglabāti interneta lietotāja datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī) un izmantoti, lai nosūtītu informāciju uz interneta lietotāja pārlūku un pēc tam atgrieztu informāciju no pārlūka sākotnējai mājaslapai (piemēram, sesijas ID, izvēlētā valoda un datums).

Kāpēc mēs izmantojam sīkdatnes?

ReTV izmanto sīkdatnes, lai portāls atcerētos, vai esat jau piekritis tam, ka mēs šajā portālā izmantojam sīkdatnes, kā arī, lai ReTV sniegtu saviem portāla apmeklētājiem personīgāku pieredzi tā lietošanā – saturu un reklāmu, atbilstoši interesēm, laika ziņas atbilstoši atrašanās vietai, vienreiz uzstādītu iestatījumu saglabāšanu u.c. Turklāt sīkdatņu apkopošana un apstrāde mums palīdz saprast, kā lietojat mūsu portāla saturu, lai to pielāgotu jūsu vajadzībām un attiecīgi padarītu to vēl interesantāku.

Kādas vēl sīkdatnes var tikt izveidotas?

Trešo pušu sīkdatnes nosaka citas personas (uzņēmumi), kuru pakalpojumus izmanto ReTV vai kuru pakalpojumi ir saistīti ar interneta vietni. Piemēram, trešo pušu sīkdatnes tiek izmantotas analītikas pakalpojumos, lai ReTV zinātu, kas ir populārs un kas nav. Tāpat citas vietnes, kuras apmeklē lietotājs, arī var ietvert sīkdatņu izmantošanu, piemēram, YouTube, un šīs vietnes var izvietot savas sīkdatnes, lai būtu iespējams kopīgot saturu sociālajos medijos vai iegūtu piekļuves statistiku. Trešo pušu sīkdatnes ir ārpus ReTV kontroles un par šīm sīkdatnēm vairāk var uzzināt, apmeklējot attiecīgās trešās personas interneta vietni.

Kā kontrolēt sīkdatnes?

Sīkdatņu iestatījumus lietotājs var mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā. Piemēram, Jūs varat atcelt doto piekrišanu sīkdatņu saglabāšanai, atķeksējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Zemāk Jūs varat atrast norādes, kā pārvaldīt sīkdatnes populārākajās interneta pārlūkprogrammas:

Internet Explorer:

http://support.microsoft.com/kb/278835

Chrome:

https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en

Firefox:

http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History

Opera:

https://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/

Safari:

http://support.apple.com/kb/PH5042