Novembris Latvijā bijis pusgrādu vēsāks par normu

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +1,7 grādi, kas ir 0,5 grādus zem klimatiskās normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Līdz ar to šā gada novembris bija vēsākais kopš 2016.gada, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra bija vien +0,8 grādi.

Zemākā gaisa temperatūra bija -15,1 grāds 29.novembrī Madonā, savukārt augstākā gaisa temperatūra bija +13,8 grādi mēneša pirmajā dienā Rēzeknē.

Līdz novembra vidum gaisa temperatūra saglabājās virs klimatiskās normas, bet mēneša otrajā pusē tā bija zemāka par normu. Novembra izskaņā tika pārspēti seši aukstuma rekordi.

Daļā novērojumu staciju jau 16.novembrī sākās meteoroloģiskā ziema, valsts lielākajā daļā tas notika dienu vēlāk - līdzīgi kā 2022.gadā.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā novembrī bija 69,5 milimetri jeb 117% no mēneša normas. Visvairāk nokrišņu - 134,8 milimetri - bija Rucavā, bet vismazāk to bija Staļģenē, kur reģistrēti 28,6 milimetri nokrišņu.

Mēneša beigās daudzviet valsts austrumu un centrālajos novados sniega biezums pārsniedza 25 centimetrus, dienvidaustrumos sasniedzot 30 centimetrus.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā novembrī bija 89% - no 83% Kolkā līdz 92% Alūksnē. Laiks pārsvarā bija apmācies, saule spīdēja retāk nekā ierasts un nereti pūta brāzmains vējš. 22.-23.novembrī plosījās vētra, vēja ātrumam brāzmās Ventspilī sasniedzot 30,8 metrus sekundē.

Koku lapu krišana šogad bija ļoti vēla, vietām tā turpinājās vēl novembra vidū.Foto: Freepik; ilustratīvs