Jaunieši biznesa naktī rada jaunus produktus

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā jau ceturto reizi notiek “Biznesa nakts” pasākums. Šogad tajā piedalās 65 skolu jaunieši, kuri vairāk nekā 30 stundās iepazīs biznesa modelēšanu, prototipēšanu un pilnveidos prezentācijas prasmes. Atšķirībā no citiem gadiem jauniešiem būs jāmeklē risinājumi uzņēmēju norādītajām problēmām, kas ņemtas no uzņēmumu ikdienas.

65 skolēni no 11 Zemgales reģiona mācību iestādēm šajā nedēļas nogalē 8+30 stundu ilgajā biznesa naktī iepazīst uzņēmējdarbību un mēģinās radīt arī jaunu produktu prototipus. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas uzņēmējdarbības un motivācijas centra pārstāve Daiga Bukonte: “Mēs, organizatori, ļoti, ļoti mērķtiecīgi programmu esam veidojuši tā, lai jaunieši intensīvā veidā iegūtu zināšanas par biznesa ideju uzsākšanu, radīšanu. Viņiem praktiski ir iespēja izmēģināt gan idejas ģenerēt, gan atlasīt, gan pārbaudīt, nakts laikā radīt prototipus, pie tam – tas viss ir ekstremālos apstākļos.”

Sižeta filmēšanas laikā jaunieši darbojās radošajās darbnīcās. Vienā no tām 14 skolēni apgūst, kā ar mākslīgā intelekta palīdzību rast bildes, kas vēlāk tiks uzliktas uz krūzītēm.

Uzņēmējus bieži vien pavada arī stress, tāpēc vienā no radošajām darbnīcām tiek apgūtas prasmes, kā no tā atbrīvoties. Teātra mākslas skolotāja, studente Evelīna Šulca: “Man biznesmenis asociējas ar diezgan stresainu cilvēku, jo tas jau nav droši. Ir daudz risku. Mēs runājām ar jauniešiem, kas ir stress un kā tas jūtas ķermenī, un pie tā es arī strādāju.”

Jauniešus gaida arī daudz nopietnāki uzdevumi, ko viņiem sagatavojuši uzņēmēji. Piemēram, jārada produkts kokapstrādes uzņēmumam no pārpalikumiem, lai tie nebūtu jāpārvērš malkā, kas sadegot radītu papildus CO2. Kopumā jauniešiem būs jārod risinājumi sešu uzņēmumu norādītajām problēmām, kas esot nākušas no reālās dzīves. SIA “Jelgavas tipogrāfija” valdes loceklis Juris Sīlis: “Galvenā misija un mērķis ir jauniešiem dot formātu, kurā viņi sāk domāt, kā radīt biznesa idejas un kā tās attīstīt, kā veidot uzņēmumus un tos attīstīt. Tas ir uz izglītību vērsts pasākums, mazliet mazāk uz uzņēmējiem nepieciešamo risinājumu iegūšanu. Ja jauniešiem būs idejas, kas patiks uzņēmējiem un viņi tās ieviesīs dzīvē, tas būs labākais sasniegums, kāds vien iespējams.”

“Biznesa nakts” pasākums skolu jauniešiem Jelgavā notiek jau ceturto reizi. Tas noslēgsies sestdienas pēcpusdienā ar ideju prezentēšanu un apbalvošanu.