Uz Baltkrievijas robežas nelegālie imigranti uzbrukuši Latvijas robežsargam

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas-Baltkrievijas robežas nelegālie imigranti uzbrukuši Latvijas robežsargam. Šis uzskatāms par ārkārtas gadījumu, aģentūrai LETA sacīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Kāda nelegālo imigrantu grupa mēģinājusi šķērsot robežu, tad sadalījusies un robežsargs centies vienu no pārkāpējiem apturēt. Tad pārējie piesteigušies palīgā un uzbrukuši robežsargam, to grūstot ar rokām.

Pretošanās ar pārējo robežsargu palīdzību apturēta un pārkāpēji nosūtīti atpakaļ uz Baltkrieviju.

Incidentā robežsargam un pārkāpējiem miesas bojājumi nav nodarīti.

Jau ziņots, ka valdība otrdien atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu Baltkrievijas pierobežā līdz 10.augustam.

Valdības 2021.gadā 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novados, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10.maijam. Iepriekš vairākkārt ticis debatēts, ka ārkārtējās situācijas vietā pierobežā varētu noteikt kādu citu regulējuma veidu, taču nekādas izmaiņas nav sekojušas.

Šogad no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 1870 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 144 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Tuvojoties vasarai, nelegālās imigrācijas riski uz robežas ar Baltkrieviju, visticamāk, pieaugs, nesen aģentūrai LETA atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Iekšlietu ministrija (IeM) norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz ES un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.


Foto: Ivars Soikāns/LETA