Upīte un Ozoliņa uzvar kamaniņu sprintā, Aparjodei sudrabs

Latvijas kamaniņu divnieks Anda Upīte/Sanija Ozoliņa svētdien Vinterbergā izcīnīja uzvaru sezonas pēdējās Sprinta kausa sacensībās, bet vieninieku konkurencē sudraba godalgu guva Kendija Aparjode.

Sprinta kausā piedalās 15 labākie kamaniņu braucēji pēc Pasaules kausa posma pamatsacensībām, bet sieviešu divnieku konkurencē startēja tikai desmit ekipāžas.

Upīte/Ozoliņa trasi veica 31,483 sekundēs, atstājot aiz sevis divas Itālijas ekipāžas. Andrea Fetere/Mariona Oberhofere latvietēm zaudēja 0,031 sekundi, bet Nadja Falkenšteinere/Annalēna Hūbere bija 0,078 sekundes lēnāka.

Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna izcīnīja ceturto vietu, tautietēm zaudējot 0,095 sekundes, bet no pirmā trijnieka atpaliekot 0,017 sekundes.

Sieviešu vieninieku sacensībās Aparjode trasi veica 39,110 sekundēs, zaudējot 0,121 sekundi vācietei Jūlijai Taubicai. Cita mājiniece - Merle Frēbele - bija nieka sekundes tūkstošdaļu aiz Aparjodes.

Elīna Ieva Vītola uzvarētājai zaudēja 0,299 sekundes un bija septītā, bet Sigita Bērziņa, lai gan pamatsacensībās bija ārpus pirmā piecpadsmitnieka, konkurentes atteikšanās dēļ tika pie iespējas startēt sprintā, un ar 0,764 sekunžu deficītu pret Taubicu ierindojās 15.pozīcijā.

Vīriešiem sprintā uzvarēja vācietis Makss Langenhans, kurš distanci veica 36,161 sekundē, sešas sekundes simtdaļas zaudēja austrietis Jonass Millers, bet 0,088 sekundes atpalika vācietis Fēlikss Lohs.

Gints Bērziņš bija 0,454 sekundes lēnāks un ierindojās 12.vietā, kamēr Kristers Aparjods piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta.

Vīriešu divnieku ekipāžu uzvarēja Vācijas duets Tobiass Venlds/Tobiass Arlts, kuri sprintu veica 30,798 sekundēs, par tikai trīs sekundes tūkstošdaļām pārspējot savus tautiešus Toni Egertu/Sašu Benekenu. Trešo vietu izcīnījušie austrieši Juri Tomass Gats/Rikardo Martins Šepfs bija 0,034 sekundes lēnāki.

Mārtiņš Bots/Roberts Plūme uzvarētājiem zaudēja 0,239 sekundes un bija septītie, kamēr Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts atpalika 0,402 sekundes un ieņēma 11.vietu.

Sprinta kausā šīs bija sezonas pēdējās sacensības, sportistiem noslēdzot cīņu par Pasaules kausa Mazajiem kristāla globusiem. Sieviešu divnieku ieskaitē Upīte/Ozoliņ kopvērtējumā bija trešās, bet neviens cits Latvijas sportists sezonas noslēgumā nebija pirmajā trijniekā.

Nākamnedēļ Pasaules kausa astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts vēl nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur kamaniņu braucēji atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.