Skaistumkopšanas speciālisti grib strādāt!

Ārkārtējās situācijas laikā skaistumkopšanas salonos atļauts strādāt tikai frizieriem. Klienti jāpieņem pēc iepriekšēja pieraksta, vienam cilvēkam nodrošinot vismaz 10m2 no telpas platības. Tikmēr manikīrs, pedikīrs un citi skaistumkopšanas speciālisti strādāt nedrīkst. 

Nozarē strādājošie pauž nesapratni par šādu lēmumu, uzskatot to par nepamatotu, pat diskriminējošu. Turklāt pastāv pamatotas bažas, ka jau tagad speciālisti savu darbību izvērš nelegāli, pagrīdē, līdz ar to pieaug ne tikai Covid - 19, bet arī citu infekciju izplatības riski.

Tikmēr Veselības ministrijā skaidro - skaistumkopšanas jomā daudzas procedūras notiek ciešā kontaktā, seja pret seju. Vairums pakalpojumu, arī manikīra, tiek sniegti salīdzinoši ilgu laiku, kamēr frizieri savu darbu varot veikt drošāk un ātrāk. Veselības ministre Ilze Viņķele uzsver: “ Šie ir epidemiologu ieteikumi, kuri ir rūpīgi apsvērti. Ejam cauri un lūkojamies uz cilvēka ikdienu, kas no tiem kontaktiem var tikt uz četrām nedēļām atlikti. Vērtējot riskus tika atzīts, ka šobrīd varam izdalīt atsevišķi friziera pakalpojumu pēc divām kategorijām - viens, ka šos pakalpojumus cilvēks var izmantot retāk, bet otrs, ka to sniegšanu var organizēt pietiekami droši”.

Šāds skaidrojums nozarē strādājošajiem tomēr šķiet neloģisks. Skaistumkopšanas uzņēmuma īpašniece Laura Žukovska sarunā uzsver, ka vairums lāzerepilācijas procedūru aizņem daudz īsāku laiku nekā friziera apmeklējums, turklāt meistari pakalpojumu veic kontrolētā vidē, maskās. 

Aptaujātās manikīra meistares atzina, ka jau ilgstoši darba vidē tiek piekopta augstākā mēroga aizsardzība, tiek izmantotas maskas, dezinficētas virsmas un instrumenti, tāpēc šāds lēmums liekas ļoti negodīgs. Manikīre Ieva Krūmiņa raizējās par saviem klientiem, kuri, netiekot pie ierastajām procedūrām, var iedzīvoties nepatīkamos iekaisumos:” Es domāju, ka būtu ļāvuši vismaz dažus klientus dienā, kaut vai tīri noņemt to pārklājumu, kaut kā cilvēcīgāk,” tā Ieva.

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija rosina izveidot drošu procedūru sarakstu un ir gatava sniegt priekšlikumus, kā šajā laikā saprātīgi organizēt skaistumkopšanas speciālistu darbu, ļaujot strādāt tiem speciālistiem, kuri ir spējīgi nodrošināt epidemioloģiskās prasības. Šos ierosinājumus Veselības ministrijā sola izvērtēt. Tikmēr daļa iedzīvotāju sociālajos medijos pauduši uzskatu, ka bez skaistumkopšanas pakalpojumiem var iztikt vienu mēnesi, svarīgākais pašlaik būtu nodrošināt lielāku drošību pandēmijas laikā. 

Foto:Pixabay