Lāčplēšu dienā varoņus pieminam ar svecīti māju logos

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Šogad patriotiskos svētkus jāatzīmē citās sajūtās, bez ierastās kopā būšanas, tāpēc katrs no mums aicināts iedegt svecīti savas mājas logā. 

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš šodien aicina svinēt svētkus un atgādina par nācijas uzvarām, māca nepadoties un sasniegt izvirzītos mērķus. 

Valmieras ielās satiktie iedzīvotāji atzina, ka par spīti ārkārtējai situācijai svētku sajūta nav zudusi un Lāčplēša diena tiks atzīmēta kopā ar mīļajiem, sarūpējot kādas garšīgas veltes, iededzot svecīti, baudot kopā būšanu un izejot garākā pastaigā.  

Tikmēr VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš atgādina, ka dedzot svecīti ļoti svarīgi atcerēties par ugunsdrošību, pārliecināties, ka blakus nav viegli uzliesmojuši objekti – aizkari, žalūzijas, svece nav novietota caurvējā vai vietā, kur tā var apgāzties.