Satiec savu meistaru Rēzeknes novadā

Šajās brīvdienās visā Latvijā aizvadīts jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Satiec savu meistaru”. Ierasti gan tas norisinājās pavasarī, taču šogad ārkārtējās situācijas dēļ pasākums bija jāpārceļ uz vēlāku laiku. Vēstīt par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu šogad atsaucās teju 200 meistari.

Franča Trasuna muzejs “Kolnasāta” Rēzeknes novadā ir viena no vietām, kur norisinājās pasākums “Satiec savu meistaru”. Šeit uz sarunu par tautas tērpu aicināja rokdarbniece Iveta Seimanova un saktu kolekcionāre Inga Circene. Kā norāda meistares – galvenais sarunas mērķis bija iedrošināt un iedvesmot ikvienu klātesošo darināt tautas tērpu arī sev.

Starp pasākuma apmeklētājiem bija tādi, kas ar lepnumu jau uzvilkuši savu individuālo tautas tērpu, gan tādi, kas uz to vēl ir tikai ceļā. Meistares Iveta un Inga novērojušas, ka pēdējo gadu laikā interese par sava tautas tērpa darināšanu aug. Tomēr līdztekus tam arvien biežāk aktualizējas arī problēmas jautājums par pareizu to izgatavošanu un nēsāšanu.

Pasākums “Satiec savu meistaru” notika jau divpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad pieredzē dalījās un uz dažādām darbnīcām aicināja teju 200 meistari vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā.