Militārās padomes sēdi Rēzeknē vada Valsts prezidents

Šodien Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Rēzekni. Viņš viesojās Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābā, pēc tam notika Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča vadītā militārās padomes sēde. 

Militārajā padomē darbojas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, Zemessardzes komandieris, NBS Militārais pārstāvis Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) un Eiropas Savienībā, kā arī Aizsardzības ministrijas pārstāvji. Militārās padomes sēde notika aiz slēgtām durvīm. 

Vizītes laikā notika arī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča, aizsardzības ministra un militārās padomes tikšanās ar valsts austrumu pierobežas novadu vadītājiem, lai pārrunātu austrumu robežas militārās stiprināšanas plānu un ieceres. Valsts prezidents: “Mēs arī runājām par lietām, kas svarīgas cilvēkiem, uzņemējiem, pašvaldībām, vai zonējums, kas parādījās, ko apsriedīs Ministru kabinets, sarkanā teritorija 50 km radiusā, dzeltenā vai zaļā kaut kādā veidā ierobežo ekonomisko aktivitāti. Nē, tas šobrīd tikai un vienīgi vērsts uz vēja parkiem. To mēs tiešām izrunājām detalizēti un kārtīgi, un tas neierobežo nekāda veida citu ekonomisko aktivitāti, investīcijas, ražotni, lauksaimniecību, kā mēs pat runājām pat pus pajokam, ja kaut kur parādīsies pūķa zobi, tas netraucē stādīt bietes, kartupeļus, pilnīgi jebko.”

Edgars Rinkēvičs norādīja, ka pārrunāts arī, kā nodibināt regulāru sadarbības mehānismu starp Aizsardzības ministriju, NBS un austrumu pierobežas pašvaldībām, regulāru informācijas apmaiņu, jautājumu saskaņošanu, par nepieciešamību varbūt arī kādiem likumdošanas precizējumiem, jo valsts aizsardzība ir visu kopīgs uzdevums. Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Prezidenta iecere tomēr salikt visus pie viena galda un šos neskaidros jautājumus izrunāt ir bijusi pareiza, kā reiz arī vieda. Un šodienas sarunās mēs ieguvām kārtējo apliecinājumu, ka ļoti daudzām pašvaldībām un arī Aizsardzības ministrijai nav savstarpējas komunikācijas un izpratnes par valstī svarīgiem jautājumiem, par ko šodien arī vienojāmies, ka tur ir jāievieš skaidrība.

– Bet jūsu bažas kliedēja? Jums bija bažas. Jūs feisbukā publiski tās rakstījāt.

Pateicoties šodienas tikšanās reizei, ko ir organizējis Valsts prezidents, Daugavpils pašvaldība ir ieguvusi pārliecību par to, ka tā savā administratīvajā teritorijā var veikt ekonomisko aktivitāti, par to, ka mēs varam realizēt industriālo parku un veidot jaunas darba vietas, par to, ka mums ir droši, un par to, ka netiks izvietoti mīnu lauki, un par to, ka mēs varam veidot jaunas darba vietas. Respektīvi, mūsu reģions, neskatoties uz situāciju pie ārējās robežas, neskatoties, ka esam pierobežā, mēs esam droši.”

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs arī norādīja, ka šādā formātā prezidenta militārā padome un pašvaldību vadītāji tiksies jau rudenī – tad, kad būs jau daudzi darbi padarīti un būs redzams, kādas lietas ir risinātas un ko vēl nepieciešams koriģēt. 

Jāpiebilst, ka šonedēļ Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Latgali apmeklēja trīs dienas.


Foto: Ivars Soikāns/LETA