Ogrē atklāta jaunā dzemdību nodaļa

Šodien Ogres rajona slimnīcā svinīgi atklāta jaunizbūvētā Dzemdību nodaļa, kurā būs pieejams paplašināts pakalpojumu klāsts un uzlaboti apstākļi gan jaunajiem vecākiem, gan darbiniekiem. Jaunas nodaļas būvniecība bija nepieciešama, jo pēdējos gados slimnīcā ir viens no augstākajiem pieņemto dzemdību rādītājiem Latvijā starp lokālajām un arī reģionālajām slimnīcām. 

Ar katru gadu dzimstība Latvijā strauji samazinās. Aizvadītajā gadā reģistrēts vismazākais dzimušo skaits pēdējos 30 gados. Lai arī kopējais jaundzimušo skaits valstī samazinās, Ogres dzemdību nodaļā pieprasījums pēc pakalpojuma pieaug un tas arī bijis viens no slimnīcas vadības argumentiem paplašināt dzemdību nodaļu.Ieguldot teju divus miljonus eiro no slimnīcas budžeta, atklāta jaunā nodaļa ar trīs dzemdību zālēm, sešām ģimenes un trim divvietīgajām palātām. SIA “Ogres rajona slimnīca” vadītājs Dainis Širovs: “Mēs jūtam pacientu pieplūdumu no Pierīgas. No Aizkraukles novada, no Jēkabpils novada un vēl no citiem apkārtējiem. Un daudzkārt bija tā, ka meitenēm, kuras gribēja izvēlēties, pabūt kopā ar saviem vīriem dzemdību laikā, mums nebija iespējams piešķirt individuālas palātas. Tad aizbrauca dzemdēt uz mūsu kaimiņu slimnīcām, tā mēs zaudējām pacientu.”

Ģimenes palātu jau šodien novērtēt varēs arī vecāki un viņu meitiņa, kas pasaulē nāca tieši atklāšanas dienā. Ogres dzemdību nodaļas vecmāte Iluta Vanaga: “Šodien piedzimusi meitenīte, vesela, laimīga. Kā teica dakteris Širovs, leģenda.”

“Nāks uz jaunajām ģimenes palātiņām šodien, kas dzimuši. Noteikti arī viņus sveiksim no savas puses jaunajās telpās,” saka dzemdību-ginekoloģijas nodaļas virsmāsa Baiba Krastiņa.

Pagājušajā gadā Ogres dzemdību nodalā piedzima 537 bērnu, šogad sagaidīti jau 153 mazuļi. Jaunā nodaļa ar pilnu jaudu darbu sāks pirmdien. Kā ReTV norāda dzemdību speciālisti, līdz ar jaunajām telpām būtiski tiek uzlabota pacientu drošība, jo ir nodrošināta ātra un ērta piekļuve operācijas zālei. Ogres dzemdību nodaļas vecmāte Santa Popenkova: “Dzemdniecība ir ļoti neparedzama nozare. Un kādreiz tās situācijas ir tik akūtas, ka nozīme ir nevis stundām, nedz minūtēm. Patiešām sekundes ir izšķirošas. Tādēļ tas ir ļoti, ļoti svarīgi, ja tiešām tepat un esam klāt.” 

Vecmātes Iluta un Santa ir kursabiedrenes. Uz Ogri Santa pārnākusi strādāt kursabiedrenes vadīta. Viņa ir viena no jaunajām speciālistēm, kas uzsākusi darbu Ogrē. Vecmātes norāda – nozarē ienāk gados jauni speciālisti. Un tas palīdzot komunikācijā ar jaunajiem vecākiem. Ogres dzemdību nodaļas vecmāte Iluta Vanaga: “Nodaļā ir jauna, vidējais vecums, es gribētu teikt, ir mazlietiņ pāri 40. Es domāju, ka tas ļauj uzturēt mums tādu mūsdienīgu garu. Dzemdētājas tomēr ir mūsu vecuma, mazliet jaunākas, tā paaudžu nomaiņa ir notikusi. Dzemdētājas ir citādākas jau tagad, kā bija pirms 10 gadiem, un mēs vienkārši turam līdzi.” 

Slimnīcā uzsver, jaundzimušo skaits valstī samazinās, tāpēc jo īpaši svarīgi ir rūpēties par pozitīvu pieredzi vecākiem līdz ar pirmā mazuļa ienākšanu ģimenē.