“ManaBalss” nepublicēs Krieviju atbalstošas iniciatīvas

Organizācija “ManaBalss” turpmāk atteiks publicēt jebkādu iniciatīvu, kas varētu būt saistīta ar Krievijas publisko interešu virzīšanu. Platformā arī sākta parakstu vākšana par Latvijas Krievu savienības darbības apturēšanu. 

Lēmums pastiprināti analizēt ikvienas iniciatīvas autoru un atteikt publicēt jebkādu Krievijas intereses saturošu priekšlikumu ir mūsu sankcijas pret varu, kura visiem iespējamiem līdzekļiem cenšas panākt savus mērķus, - ReTV Ziņām uzsver organizācijas “ManaBalss” pārstāvis Didzis Meļķis. “Tas ir ideju tirgus, kuram mēs, apzinoties, ka Krievija izmanto visu, kas pie rokas, lai to pārvērstu par ieroci, sakām, ka nepiekrītam. Brīva tirgus mērķis ir nevis postīt un iznīcināt, bet gan darīt sabiedrību spēcīgāku un efektīvāku.”

Iniciatīvu kvalitātes kritēriji ir saskaņoti ar Latvijas tiesību aktiem. Platformā līdz šim jau atteikts publicēt iniciatīvas, kas bijušas saistītas ar enerģētisko pakļaušanos Krievijai, jo tur resursi esot it kā lētāki. Tāpat vēl nesen noraidīta iniciatīva vākt parakstus, lai ar likumu aizsargātu padomju laikos celtos pieminekļus un monumentus. Tiesa gan - savulaik par līdzīgu jautājumu paraksti esot jau savākti. Toreiz Krievu savienība samaksājusi 1000 eiro par publikāciju. Jautājums ticis izdiskutēts un noraidīts Saeimā.

Šobrīd agresorvalstij ir jāliedz jebkādas iespējas sākotnēji citiem mērķiem paredzētos līdzekļus pārvērst ieročos, tāpēc platformā publicēta iniciatīva, kura aicina vākt parakstus, lai apturētu Latvijas Krievu savienības darbību. “Latvijas Krievu savienība nodarbojas ar tieši to pašu, ko Krievija savas valsts iekšienē. Tā ir kara pielūgsme, kara monumentu un bruņoto spēku slavināšana, armijas gaidīšana. Krievijā tas ir rezultējies ar to, ka aptuveni 80% krievu atbalsta karu. Tas var notikt arī Latvijā,” pauž iniciatīvas “Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības” autors Gatis Auziņš.

Kopš 2017. gada “ManaBalss.lv” notika parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa demontāžu, savācot teju 20 tūkstošus parakstu. Šodien iniciatīvas autors bija klāt Saeimas balsojumā, kurā atcēla juridiskos šķēršļus Uzvaras pieminekļa nojaukšanai. “Esmu ļoti priecīgs. Šim jautājumam bija jābūt atrisinātam jau pēc neatkarības atgūšanas. Protams, skumīgi, ka vajadzēja karu, līdz kaut kas tiek uz priekšu,” atzīst iniciatīvas “Uzvaras pieminekļa demontāža” autors Uģis Polis.

Tikmēr kāda cita iniciatīva rosina apzināties savu vēsturi un atjaunot Uzvaras parku kā Brīvības parku. “Kā mēs, latvieši, varam gaidīt cieņu par mūsu vēsturi, ja paši to brīžiem nezinām, esam aizmirsuši? Šajā vietā bija latviešu Uzvaras laukums - par godu uzvarai pār bermontiešiem. Man šķiet zīmīgi, kas tas atrodas tieši pretī Brīvības piemineklim. Ir divi brīvības simboli - katrs savā krastā,” saka Linda Kreija, iniciatīvas “Atjaunot vēsturisko Uzvaras laukumu kā Brīvības parku” autore.

Organizācijā “ManaBalss” norāda, ka tā noteikti nepublicēs iniciatīvas, kuras būs vērstas pret kādām Latvijā dzīvojošām sabiedrības grupām, vai ierobežos to kultūru. Organizācijai ir būtiski saglabāt demokrātiskas pasaules vērtības. 


Foto: ManaBalss.lv