Okupācijas pieminekļa nojaukšanai diennakts laikā saziedoti vairāk nekā 140 tūkstoši eiro

Paužot neapmierinātību par pēdējo dienu notikumiem pie monumenta Pārdaugavā, daļa sabiedrības jau sākusi rīkoties. Okupācijas pieminekļa nojaukšanai diennakts laikā portālā ziedot.lv saziedoti vairāk nekā 140 tūkstoši eiro.

Portāla “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta ReTV Ziņām uzsver, ka ziedojumu vākšana Okupācijas pieminekļa nojaukšanai aizsākta, lai arī iedzīvotāji simboliski varētu piedalīties. Viņa iedzīvotāju aktivitāti šajā akcijā salīdzina ar atbalstu Ukrainai pirmajās kara dienās. 

“Uzcelšanas ziedošana bija obligāta, atvilka no algas. Brīvā valstī katrs var ziedot tam, kam vēlas - var ziedot pieminekļa nojaukšanai, Ukrainas atbalstam, onkoloģijai. Pieminekļa nojaukšana var kalpot kā labs sabiedrības saliedēšanas moments. Piemineklis līdz šim šķēla sabiedrību, bet tagad visiem, kas ir par brīvu Latviju, ir iespēja nostāties plecu pie pleca, pievienoties atbalstam Ukrainai.” 

Cik naudas būs vajadzīgs nojaukšanai, šobrīd nav zināms, taču, ja tauta saziedos vairāk, tad atlikušo naudu varēs izmantot būvgružu izvešanai vai arī novirzīs Ukrainas atbalstam.


Foto: Freepik