Marija Golubeva: ir ārkārtīgi bezatbildīgi šajā brīdī šūpot valdību

Uzvaras pieminekļa peripetijas, asā kritika par policijas rīcību un pieļautajām citām kļūdām aizgājušas politiskās atbildības virzienā – Nacionālā apvienība un arī Zaļo un zemnieku savienība vēlas iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju. Nacionālā apvienība pat saka - vai nu demisija, vai arī apvienība iet projām no koalīcijas. Nākamais solis būs ministres tikšanās ar premjeru.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva ReTV Ziņām apstiprina, ka negrasās atkāpties no amata, un uzskata šādu prasību par bezatbildīgu. “Ir ārkārtīgi bezatbildīgi šajā brīdī šūpot valdību, jo tā ir spēlēšanās ar valsts drošību. Tā nav kārtējā nelielā vētra glāzē, bet tā gan spēlēšanās ar mūsu valsts stabilitāti.”

Tostarp ministre atzīst, ka saistībā ar drošības iestāžu darbu pie Uzvaras pieminekļa bija pieļautas kļūdas. “Nemēģinu attaisnot policistus, kuri neprecīzi un pārāk vēlu pildīja pavēles, ļāva sapulcēties un ārdīties cilvēkiem, kuri ir naidīgi mūsu valstij. Es arī neuzskatu, ka policija kopumā ir nepareizi uztvērusi savu uzdevumu.”

Tagad viens no būtiskiem drošības jautājumiem būs arī ne tikai tuvākajās dienās gaidāmajiem dažādiem protestiem, bet arī tam brīdim, kad sāksies pieminekļa demontāža. “Gadījumā, ja - vai drīzāk “kad” - Saeima vai Rīgas dome pieņems lēmumu demontēt okupācijas pieminekli, ir skaidrs, ka protesti būs. Iespējams, tie būs gana plaši. Būtu ārkārtīgi rūpīgi jāpieiet kārtības uzturēšanas un nemieru novēršanas plānošanai.”


Foto: iem.gov.lv