Līvānos labdarības skrējienā palīdz bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Sports roku rokā ar labdarību – šādi var raksturot pasākumu, kas nupat norisinājies Līvānos. Lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, līvānieši organizēja labdarības skrējienu, kura dalības maksa bija ziedojums bērniem nepieciešamās terapijas izdevumu segšanai.

Nepatīkamie laika apstākļi, ko līdzi nesa atkusnis, nebija šķērslis labdarības skrējienam Līvānos. Vairāki desmiti iedzīvotāju, tērpušies atbilstoši Ziemassvētku tematikai, devās aptuveni 500 metru garajā trasē, lai paustu atbalstu 13 Līvānu novada bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Dalības maksa skrējienā bija ziedojums šiem bērniem nepieciešamās terapijas nodarbību apmaksai. Līvānu novada Kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes vadītāja Aija Smirnova: “Līvānu novadā ir izveidojusies grupa, kura ir vienkārši kopā, lai palīdzētu saviem bērniem. Un mums šī doma par to, ka viņi tik ļoti viens otru atbalsta un meklē iespēju kopistiski palīdzēt saviem bērniem, uzrunāja.”

Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem ļoti palīdz ABA terapija, kuras laikā bērni apgūst sociālās prasmes, uzvedības un komunikācijas, kā arī pašaprūpes prasmes, lai varētu kļūt par pēc iespējas patstāvīgākiem sabiedrības locekļiem. Iepriekš Līvānu bērni mēroja ceļu uz Madonu vai Daugavpili, bet nesen Līvānu novada pašvaldība piešķīra atbilstošas telpas terapijas nodarbībām un kopš novembra terapija pieejama uz vietas – Līvānos. Labdarības skrējienā tika vākti ziedojumi šo nodarbību apmaksai. Katrs dalībnieks varēja izvēlēties ziedojuma apmēru. “Līvānos tas ir pirmais tāda tipa skrējiens, kur visi savākušies, lai izdarītu kaut ko labu pirms Ziemassvētkiem, respektīvi, lai savāktu līdzekļus ABA terapijas nodarbībām bērniem. Sajūtas ir lieliskas, fantastiskas. Es saprotu, ka arī citiem bērniem ļoti patika, un arī tiem, kuri bija atnākuši paskatīties, bija priecīgi redzēt tādu šov,” saka skrējiena dalībnieks Andrejs.

Iedzīvotāju atsaucība bija liela – skrējiena dalībnieki bērnu terapijai saziedojuši kopumā 592 eiro un 81 centu. Līdztekus skrējienam pasākumā norisinājās vēl daudz citu aktivitāšu. Bērni varēja nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, dekorēt piparkūkas, kā arī izgatavot Ziemassvētku apsveikumu kartītes. Kalējs Valērijs Konstantinovs sniedza iespēju ikvienam parādīt savu spēku un izkalt monētu ar Līvānu novada simboliku. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēja apmeklēt svētku tirdziņu, kurā savus izstrādājumus un produktus piedāvāja mājražotāji un amatnieki.