Lauku ģimenes ārsti prognozē kovida pacientu pieplūdumu

Lai arī slimnīcas šobrīd nav kovida pacientu pārslogotas, laboratoriski apstiprināto šī vīrusa pozitīvo gadījumu skaits pieaug. Tā kā cilvēki slimo, lai arī vairāk vieglākā formā, ģimenes ārstiem slodze neesot kļuvusi mazāka. 

Lauku ģimenes ārstu asociācijā skaidro, ka lielākā daļa - aptuveni 80% kovida pacientu - ārstējas ambulatori jebšu mājās. Tā kā ik dienas prakses apzinot ap 1000 jaunu pacientu gan ar vieglākiem, gan smagākiem simptomiem, slodze mazāka nekļūstot. Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska saka: “Bez kovida pacientu pieauguma, kas ambulatorajā praksē ir ar katru dienu arvien vairāk un vairāk - gan bērni, gan pieaugušie -, teikšu, ka ar sekām pēc pārslimotā kovida, kas ir vēl no ziemas, rudens perioda, katru dienu smagi strādājam.”

Lai arī ģimenes ārste par pacientu interesi par šādām profilaktiskām pārbaudēm izsakās atzinīgi, tomēr neslēpj, ka tas rada pārslodzi. Piemēram, viņas praksē šodien kopā bijušas gandrīz 100 konsultācijas pa tālruni. Līga Kozlovska: “Pašreiz mūsu darbu ļoti apgrūtina tas, ka attālinātās telefona konsultācijas ģimenes ārsta praksē, var veikt, tikai pats ģimenes ārsts, ne ģimenes ārsta palīgi, māsas, kas līdz šim - 30. jūnijam - atviegloja mūsu darbu. Ar to mums būs jāiet uz ministriju runāties. Pieaugot kovida pandēmijas slodzei Latvijā, mums noteikti būs vajadzīgs valsts apmaksāts komandas biedru atbalsts telefonu konsultācijās.”

Sevišķi būtiski tas esot, prognozējot, ka septembrī kovida pacientu būs vēl vairāk. Lai arī Veselības ministrija ir izstrādājusi rīcības plānus rudenim, Lauku ģimenes ārstu asociācijā tomēr esot bažas par spēju tos ieviest savlaicīgi.   


Foto: Freepik