Rīko nometni Ukrainas bērniem

2017. gadā Latvijā tika noorganizēta pirmā nometne Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes karavīru bērniem. Šonedēļ atkal Latvijā ieradušies jaunieši no Ukrainas, lai kaut uz brīdi ikdienā pieredzētās kara ainas aizstātu miers, smiekli un izklaide ar vienaudžiem. 

24 Ukrainas karavīru bērniem, kuri ieradušies Latvijā, ikdiena savā dzimtenē tiek aizvadīta aktīvās karadarbības zonā. Šonedēļ Latvijā viņi kopā ar vietējiem jauniešiem piedalīsies Jaunsardzes centra rīkotajā nometnē. 

Darja Latvijā ieradusies no Ukrainas pilsētas Bučas, Dmitrijs - no Harkivas. Abi atzīst, ka Latvijā izbauda dabu un mieru. Ukrainas Nacionālās gvardes pulkvedis Viktors Golumbivskis: “Šeit ir arī bērni, kuriem tēvi ir gājuši bojā karā. Un viņiem visiem vecāki šobrīd karo. Lai ar īsu laika posmu, tomēr ir iespēja kaut uz brīdi aizmirst tās sāpes, ko nākas izjust.”

Pirmajā nometnes dienā jaunieši dosies uz Siguldu, kur brauks ar gaisa tramvaju un veiks arī citas izklaidējošas aktivitātes. Kā norāda nometnes organizatori, svarīgākais ir šobrīd tieši Ukrainas jauniešiem nodrošināt iespēju kaut nedaudz atslēgties no tās realitātes, kur pēc nedēļas nāksies atgriezties. Aizsardzības ministrijas pārstāvis Elmārs Pļaviņš stāsta: “Tā nav pirmā reize, kad mēs to organizējam. Esam redzējuši, ar kādām emocijām viņi šeit atbrauc. Vēl vairāk šobrīd, kad viņi pa nakti nevar gulēt, vajadzīgs kaut kāds periods, lai vispār nomierinātos. Protams, īss laiks - nedēļa, bet gan jau domāsim, kā mēs varam turpināt to sadarbību.”

Savukārt kā ReTV norāda Jaunsardzes centra direktors sadarbība ar Ukrainu centram ir jau piecus gadus, ukraiņiem pārņemot Latvijas pieredzi Jaunsardzes darbā. Latvijā tā darbojas jau 30 gadus. Šobrīd tās rindās ir teju 8000 jauniešu. Jaunsardzes centra direktors, pulkvežleitnants Aivis Mirbahs saka: “Mums vienīgajiem Eiropā ir kaut kas tāds kā valsts aizsardzības mācība.”

Nometni Ukrainas jauniešiem Latvijā Jaunsardzes centrs rīko jau ceturto reizi. 


#SIF_NVZ2022