Latvijas 3x3 basketbolisti kļūst par Eiropas spēļu čempioniem

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Francis Lācis, Kristaps Gludītis, Zigmārs Raimo un Kārlis Apsītis, sestdien Krakovā kļuva par Eiropas spēļu čempioni.

Finālcīņā Latvijas 3x3 basketbolisti 19:11 uzvarēja Beļģijas izlasi.

Latvijas izlasei astoņus punktus guva Apsītis, sešus Lācis un piecus - Gludītis. Beļģijas komandā, kas spēlēja bez maiņām, piecus punktus guva Deniss Donkors, četrus Tibo Vervūts un divus - Braiens de Valks.

"Iespaidīgi. Čaļi, malači - ieguva labu pieredzi un izcīnīja brīnišķīgu panākumu. Šī medaļa ir arī instruments, kas var palīdzēt vēl vairāk iesaistīties 3x3 basketbolā," pēc uzvaras sarunā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) teica izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

"Visa nedēļa tika pavadīta ar patīkamām emocijām. Ceru, ka tās medaļas tikai turpinās nākt," teica Lācis, kurš mēneša sākumā ar Latvijas izlasi izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausā.

Beļģija Eiropas spēlēs startē optimālajā sastāvā, taču Latvijai tas nebija šķērslis izcīnīt uzvaru arī apakšgrupu turnīra savstarpējā mačā (21:16).

Pirms tam sestdien ceturtdaļfinālā latvieši ar rezultātu 21:18 pārspēja Lietuvas 3x3 basketbolistus, bet pusfinālā ar rezultātu 21:19 uzvarēja Eiropas spēļu saimnieci Poliju.

Cīņā par bronzu Polija ar 21:18 guva virsroku pār Beļģiju.

Sieviešu turnīrā par čempionēm kļuva lietuvietes, kuras finālspēlē ar 19:16 pārspēja francūzietes, bet bronzas cīņā Spānija ar 21:15 bija pārāka pār Rumāniju.

D apakšgrupā latviešu uzvarēja trīs no divām spēlēm un ieguva pirmo vietu. Ceturtdaļfināliem kvalificējās astoņas no 16 apakšgrupu fāzes dalībniecēm.

Pirms četriem gadiem par Eiropas spēļu vicečempioniem kļuva Armands Ginters, Roberts Pāže, Armands Seņkāns un Mārtiņš Šteinbergs.

Eiropas trešajās spēlēs Latviju pārstāv 96 sportisti 17 sporta veidos.

Sacensības no 21.jūnija līdz 2.jūlijam notiek Krakovā un citās Mazpolijas vojevodistes pilsētās.

Eiropas spēles notiek reizi četros gados. Pirmās spēles notika 2015.gadā Baku, bet otrās - 2019.gadā Minskā.


Foto: Edijs Pālens/LETA