LANĪDA: mājokļu diena palīdz satikties mājokļu piedāvājumam un pieprasījumam

13. oktobrī tirdzniecības centru “Domina Shopping” visas dienas garumā piepildīja papildu čalas, sarunas, smiekli un dažādas papildu aktivitātes – šeit norisinājās Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA organizētā Mājokļu diena. Tajā piedalījās 20 nozares nozīmīgākās kompānijas. Interesenti vienuviet varēja uzzināt par mājokļu piedāvājumu, iespējām jaunajos projektos, tirgus tendencēm un finansēšanu.

“Tirdzniecības centri vairs nav vieta, kur iegādāties preces vai produktus, bet sniegt iespējas apmeklētājiem iegūt papildu pakalpojumus. Arī pirms pandēmijas mēs meklējām neordinārākas vietas, kur organizēt pasākumus. Taču aizvadītie gadi ir mainījuši cilvēku paradumus, uzliekot mums visiem – gan asociācijai, gan kompānijām – lielākus izaicinājumus atrast tādus formātus un vides, kur tiem, kuriem ir mājokļu piedāvājums, var satikties ar tiem, kuriem ir pieprasījums,” stāsta LANĪDA izpilddirektore Sandra Rasnača. 

Mājokļa dienā piedalījās: “YIT LATVIJA”, “Kaamos Real Estate”, “ARCO REAL ESTATE”, “Prime Realty”, “Guru real estate”, “CODO REAL”, “Estera Development”, “LATIO”, “Green Space”, “Harmony Home”, “Hepsor”, projekts “Ezerjugla”, “Starlex Real Estate”, “Tribus Realty”, “IMPERIO”, “PICHE”, “Pillar Capital”, “Merks mājas”, “Vestabalt”. Savukārt par mājokļa finansēšanas iespējām interesentus turpat konsultēja bankas Citadele eksperti.

“Pasākumā piedalījās gan uzņēmumi, kas ilgstoši darbojas Latvijas tirgū un viņu zīmols neprasa liekus jautājumus, gan tādas kompānijas, kuri tikai pēdējos gados attīsta dzīvojamā fonda projektus. Tieši daudzveidība ir tas, kas vislabāk raksturo Mājokļa dienas konceptu – ir iespēja vienuviet redzēt gan iespējas dzīvot daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā galvaspilsētas centrā, gan ilgtspējīgā privātmāju ciematiņā attālāk no apdzīvota centra.”

Visas dienas garumā profesionālie konsultanti apmeklētājiem bija sagatavojuši ne vien kompetentākās atbildes āķīgākajiem jautājumiem gan par nekustamā īpašuma iegādi, gan jaunajiem dzīvojamajiem projektiem, bet arī īpašus piedāvājumus mājokļu pieejamībai un iegādei. Savukārt apmeklētāji varēja ne tikai uzzināt par mājokļu pieejamību dažāda līmeņa projektos, bet arī iepazīties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kas var sniegt atbalstu un palīdzīgu roku ceļā uz jaunu dzīves vietu.

Tāpat apmeklētāji varēja novērtēta kompāniju sniegtā servisa kvalitāti, balsojot par mājīgāko stendu. Sīvā konkurencē šo novērtējumu saņēma “Prime Reality” komanda. 

Mājokļu dienu organizēja LANĪDA sadarbībā ar “Domina Shopping”, “EfTEN Capital” un banku Citadele.

“Mājokļu diena noteikti būs arī pēc gada. Lai gan tirgū pašlaik ir daudz neskaidrību, tas joprojām ir pietiekošo aktīvs – top jauni projekti, mājsaimniecību interese ir pastāvīga un bankas turpina kreditēt. Tāpēc mūsu uzdevums ir ļaut visām pusēm satikties, un Mājokļa diena ir viens no formātiem, kā mēs to varam sekmēt,” pauž S. Rasnača.