Diskutēs par aktuālo situāciju zemju un privātmāju tirgū

Lai pārrunātu Latvijas nekustamā īpašuma tirgus aktualitātes, tostarp analizētu pašreizējo tirgus situāciju zemju iegādes un privātmāju būvniecības tirgū, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) piektdien, 15. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 13.00 tiešsaistē organizēs nozares ekspertu diskusiju.  

“Šobrīd ekonomikas ietekmes dēļ tirgū izveidojusies situācija, ka privātmāju būvniecības izmaksas kvadrātmetrā sāk būtiski konkurēt ar dzīvokļu cenām jaunajos projektos. Diskusiju laikā analizēsim, kādi faktori veicinājuši šāda stāvokļa rašanos, vai tuvākajā laikā tas nozīmē aktivitātes pieaugumu zemju tirgū, un praktiski skaidrosim, kā mūsdienās uzbūvēt māju saprātīgu izmaksu ietvaros,” diskusijas mērķus iezīmē LANĪDA izpilddirektore Sandra Rasnača.

Diskusijas divos atsevišķos ekspertu sastāvos notiks piektdien, 15. septembrī no plkst. 10.00 līdz 13:00, un tām tiešraidē varēs sekot līdzi LANĪDA (Asociācija Lanīda) un bankas Citadele Facebook lapās. 

Diskusijas “Zemju tirgus Latvijā” dalībnieki: 

 • Vita Narnicka, Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore
 • Madara Jenerte, Cēsu novada pašvaldības Teritorijas plānošanas un stratēģiskās attīstības nodaļas vadītāja p.i.
 • Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs
 • Andris Šalgūns, sertificēts vērtētājs

Moderators: Edgars Šīns, LANĪDA valdes loceklis. 

Diskusijas “Privātmāja šodienas ekonomikas realitātē” dalībnieki: 

 • Inguss Pavasars, Pavasars grupas uzņēmu īpašnieks
 • Jolanta Brūniņa, Valmieras novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja un arhitekte
 • Mārtiņš Marķitāns, “Green Space” Pārdošanas nodaļas vadītājs
 • Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Moderators: Aigars Šmits, LANĪDA valdes priekšsēdētājs. 

Diskusiju tēmas:

 • Kur ir pieprasītākie zemes gabali Latvijā, un kā neuzkāpt uz “grābekļiem” zemes iegādē?
 • Zemes iegāde kā finanšu investīcijas instruments
 • Vai privātmāja šobrīd var būt lētāka nekā dzīvoklis?
 • Kādam jābūt ienākumu līmenim, lai varētu domāt par mājas būvniecību?
 • Kā uzbūvēt demokrātisku māju par saprātīgām izmaksām?
 • Ekspertu ieteikumi: ko darīt – būvēt, pirkt vai nogaidīt? 


Par LANĪDA

LANĪDA ir plašākā un ietekmīgākā nekustamo īpašumu darījumu nozares organizācijā Latvijā, kas pārstāv 18 lielākās un godprātīgākās kompānijas un 243 nekustamā īpašuma starpniekus, kuri savā darbībā īsteno profesionālus darbības principus.

LANĪDA iestājas par sakārtotu nozari, kas darbojas uz tiesiskiem pamatiem un augsti profesionālu kompāniju darbību, kas nodrošina  klientiem drošus darījumus un ētisku saskarsmes kultūru. 


Par Citadeles Grupu 

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari un sniegt privātpersonām un uzņēmējiem visā Baltijā vairāk iespēju. Citadelei Baltijā 2022. gadā bija 374 000 aktīvo klientu, jaunos aizdevumos izsniegti 1,2 miljardi eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2.9 miljardus, un depozītu apjoms veidoja 3.9 miljardus eiro. 

Līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem banka Citadele saviem klientiem piedāvā virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu, piemēram, mūsdienīgu lietotni, bezkontakta norēķinus un zibmaksājumus. Citadele pirmā Baltijā privātpersonām sāka piedāvāt iespēju atvērt kontu ar selfiju, maksāt ar gredzenu un veikt pārskaitījumus uz mobilā tālruņa numuriem. Savukārt uzņēmumi aktīvi izmanto iespēju ne vien atvērt kontu attālināti un pieteikties finansējumam sava biznesa attīstībai, bet arī pieņemt maksājumus ar Citadele Phone POS lietotni un universālo e-komercijas risinājumu Klix. 

Banka Citadele ir Grupas mātes uzņēmums Latvijā, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.