Ķengaragā policisti atsavina 43 000 nelegālo cigarešu, 200 litru nelegālā alkohola un kandžas aparātu

Pagājušo otrdien, 18. jūlijā, Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi, strādājot nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā, kādā privātmājā Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, uzgāja 43 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez akcīzes markām.

Aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu likumsargi aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau agrāk ir nonācis policijas redzeslokā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar nelikumīgo akcīzes preču apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Uz izmeklēšanas laiku vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Savukārt ceturtdien, 20. jūlijā, Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldes policisti, pārbaudot informāciju par iespējamu alkoholisko dzērienu glabāšanu, kādā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī Ķengaraga mikrorajonā, konstatēja 200 litru šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un kandžas aparātu.

Likumsargi aizturēja 1970. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par alkoholisko dzērienu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Atsavinātās preces ir nodotas glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai, un pēc nepieciešamo procesuālo darbību un ekspertīzes pabeigšanas tiks lemts par to iznīcināšanu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja Jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: [email protected] vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi; elektroniski apstiprinātu ar eParakstu, sūtot uz  [email protected], vai arī iesniedzot tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte ir garantēta.


Foto: VP