Vienas izrādes komanda - vairāk nekā 200 cilvēku

Latvijas Nacionālā opera un balets skatītājus aicina uz krāšņu un iemīļotu baleta izrādi “Žizele”. Tas ir viens no pirmajiem lielajiem romantisma baletiem. Viens no retajiem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Raidījumā “Aizkulisēs” vadītājas uzzinās vairāk par dejotāju ikdienu un laiku pirms izrādes. Baletā būtiska katra nianse, sākot ar matu sakārtojumu, kam jābūt perfektam, lai dejotāji justos komfortabli, un, protams, rekvizītu novietojums, par ko jāpārliecinās pirms došanās uz skatuves. Vienlīdz svarīgs elements klasiskajā baletā ir skatuves apgaismojums. Tam jāizceļ mākslinieku kustības uz skatuves, taču gaismas nedrīkst būt pārspīlētas. 

Balets “Žizele” uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves tiek spēlēts jau no 2006. gada. Uz lauku ciemata idilles fona risinās stāsts par naivās meitenes nodoto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves baisi skaistajā pasaulē, kurā valda vilas – atriebīgi pieviltu sieviešu rēgi. 

Ikvienā izrādē būtiska ir dejotāju mijiedarbība ar orķestri, tāpēc svarīgi ir noskaidrot, kādi izaicinājumi ir orķestra dalībniekiem un īpaši jau diriģentam brīdī, kad dejotāji jau rosās uz skatuves. Iepazīsim tehniskos darbiniekus un cilvēkus, bez kuriem darba process nebūtu iedomājams. Uzzināsim, kā orientēties Nacionālās operas un baleta nama gaiteņos un kā pareizi atrast savu sēdvietu. Protams, neiztikt bez sajūtām un pārdomām, kas saistītas ar izrādi “Žizele”, lai vairāk izzinātu Latvijas Nacionālās operas un baleta aizkulises. 

Raidījums “Aizkulisēs” svētdienās plkst. 21.00 kanālā ReTV.