Valsts policija satiksmi sāk uzraudzīt arī ar motocikliem

Sākoties siltajam laikam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārstāvis Juris Engers patrulēt ar motociklu dosies jau septīto sezonu. Viņš novērojis - autovadītāji palikuši drosmīgāki, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

 “Mazāk sīkie ātrumi. Ja ir, tad ir lieli ātrumi. Mašīnas arvien jaudīgākas, dzīves līmenis iet uz augšu,” skaidro Valsts policijas pārstāvis.

Policistam nācies apturēt braucošā Audi markas transportlīdzekļa vadītāju. Šoreiz ātrums pārsniegts, steidzoties uz slimnīcu. Policists atzīst - viņa pieredzē šis ir tikai trešais gadījums, kad autovadītājs steidzies pamatoti. Vīrietis bijis satraukts, dāma blakus – abi brauc uz dzemdībām. “Tādos gadījumos labāk neaizkavēt.”

Patrulēšana ar motociklu ir nogurdinošāka nekā ar auto – jābūt divtik lielai uzmanībai, un nepieciešama arī lielāka koncentrēšanās. Kārtībsargs arī atgādina, ka galvenais nav sodīt, tāpēc dažus transportlīdzekļa vadītājus policists pabrīdināja ar kauninošu pirksta kustību.

Transportlīdzekļu vadītāji vēl nav apraduši, ka ielās atgriezušies policijas motocikli, tāpēc mēdz rasties situācijas, kurās autovadītāji līdz pat pēdējam brīdim nesamazina braukšanas ātrumu. Jāpiebilst, pavisam kopā Valsts policijai ir 38 motocikli. Motopolicistu darbības sezona ilgst no 2. aprīļa līdz 1. oktobrim.