Sirdslietu pārmanto no vectēva

Paņemt rokās instrumentus, dēļus un radīt kādu koka izstrādājumu sagādā prieku – tā par savu hobiju jeb koka mēbeļu ražošanu saka Egils Govilovskis no Naujenes pagasta. Egilam ir tikai 18 gadi, taču jau šobrīd viņam ir sava darbnīca, kas ierīkota piemājas garāžā un kur top dažādi koka izstrādājumi gan ģimenes vajadzībām, gan uz pasūtījuma. Savas prasmes jaunietis pilnveido Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”, kur 2. kursā tiek apgūta izglītības programma “Koka izstrādājumu dizains”.

Koka izstrādājumu ražotājs Egils Govilovskis stāsta: “Es sāku nodarboties no 14 gadiem. Sāku es ar vienkāršākiem krēsliem. Vēlāk man tas vairāk iepatikās, un es arvien vairāk un vairāk pētīju šo mākslu veidot kokdarbus. Šobrīd es jau veidoju sarežģītākus darbus no finiera un arī parastajiem koka dēļiem. Idejas es atrodu internetā, arī skolotāji iedvesmo mani ar saviem radītajiem darbiem.”

Tā teju ik dienu - pavadot vairākas stundas darbnīcā, ar Egila rokām top dažādas dārza mēbeles, mēbeļu komplekti bērniem, suņu būdas, kā arī guļvietas kaķiem. Nereti palīdzīgu roku jaunietim sniedz arī māsa un brāļi.

Egils Govilovskis: “Vislielākais izaicinājums bija, manuprāt, ražot koka galdu, kurš bija masīvkoka, un es nekad to nebiju veicis. Un tas bija man interesanti – apgūt kaut ko jaunu. Vairāk izvadājam mēbeles pa Latgales rajonu, bet bija ceļojušas mēbeles arī uz Rīgu un tālākām pilsētām. Un manus darbus var redzēt arī parkos – Naujenes parkā un arī citos parkos.”

Egila mamma Kristīne atklāj, ka interese par kokapstrādi dēlam radusies jau kopš bērnības, un, visticamāk, tā pārmantota no vectētiņa, kurš arī bija talantīgs galdnieks. “Es redzu, ka tas tiešām viņam patīk, tā ir viņa sirdslieta. Viņš strādā pat līdz vēlai naktij... un ziemā, un aukstos mēnešos. Mēs citreiz sakām – Egil, pažēlo sevi, ārā ir auksti! Nē, viņš saģērbjas silti, iet, cauru gadu darbojas.”

Raugoties nākotnē, Egilam ir daudz ieceru. Nupat uzvarēts Daugavpils novada domes grantu konkurss, kā rezultātā tiks iegādāta mehāniskā frēze kvalitatīvāku un sarežģītāku koka mēbeļu ražošanai. Tāpat Egils cer, ka spēs nodrošināt papildu darbavietas un palielināt klientu loku ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs.


Foto: unsplash.com