Valmierā sporta festivāls īpaši tiem, kas vēl tikai domā sākt aktīvi sportot

Šodien Valmieras Olimpiskajā centrā norosinājās sporta diena “Lauz robežas”. Vienlaikus tika atklāts Valmieras Olimpiskā centra sporta festivāls, kas notiks visu februāri. Šāds pasākums Valmierā būs pirmo reizi. Tā laikā ikvienam būs iespēja iesaistīties sev interesējošās aktivitātēs, kas notiks Valmieras Olimpiskā centra apsaimniekotajās teritorijās. 

Atklājot Valmieras Olimpiskā centra sporta festivālu, šodien valmieriešiem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt ratiņtenisu. Šī sporta veida trenere un dibinātāja Latvijā Terēza Stenclava stāsta, ka mūsu valstī ratiņteniss ir 12 gadus. Tā kā tas ir samērā jauns sporta veids, iespējams, daudzi cilvēki par tādu vēl nezina vai arī vienkārši baidās izmēģināt savas spējas. Šobrīd treniņi ratiņtenisā notiek Rīgā. Tieši tapēc ir nepieciešams popularizēt šo sporta veidu, lai tas kļūtu atpazīstamāks. Latvijas ratiņtenisa izlases trenere, ratiņtenisa dibinātāja Latvijā Terēza Stenclava: “Pārsvarā notiek Rīgā, Jūrmalā. Tapēc ieradāmies uz Valmieru, kas bija ļoti atsaucīgi, ar prieku mūs pieņēma. Ir doma paplašināt ratiņtenisu Latvijā, reģionos. Piemēram, ir grūti cilvēkiem no Daugavpils vai Valmieras aizbraukt uz Jūrmalu. Ceļa ziņā tas ir dārgi un ilgi. Ja katrā reģionā būtu treneris, kas butu gatavs strādāt ar cilvēkiem ratiņkrēslā, tas atvērs citus horizontus.”

Ratiņtenisiste Diāna Ņikiforova, kura šobrīd Pasaules rangā ieņem 57. vietu un ir kļuvusi par Latvijas un Baltijas čempioni, dalās savā pieredzē un pārdomās par mērķiem. Tie – kā jau daudziem sportistiem – ir visaugstākie. “Bērnu un jauniešu parasporta apvienība piedāvāja izmēģināt spēkus. Sāku braukt uz turnīriem, iedvesmoties. Pēc diviem gadiem iekļuvu Latvijas izlasē. Sāku trenēties pie tenisa treneres Terēzas Stenclavas. Šogad un tuvākajā nākotnē vislielākais mērķis ir tikt uz paralimpiskajām spēlēm. Ceru, ka tas būs šogad. Šogad būs komandu čempionāta Eirozonas kvalifikācija, kas notiks Latvijā.”

Valmieras Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Artis Jansons norāda, ka Valmierā ir viss nepieciešamais, lai arī šeit tie, kuri to vēlas, varētu nākt uz izmēģināt savu varēšanu ratiņtenisā. Viss, kas ir nepieciešams, – interese no cilvēkiem. “Ja būs kaut vai divi, kas to vēlas, tad šāds sporta veids šeit būs. Ja būs, kas to grib darīt. Ir viss pieejams, var nākt un spēlēt.”

Sporta festivālā Valmierā varēs iepazīt un nodarboties ar vēl daudz citiem sporta veidiem, kā arī būs iespēja uzklausīt pieredzes stāstus no pašmāju sportistiem. Valmieras Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Artis Jansons stāsta, ka doma par šādu festivālu radās, apmeklējot sadarbības partnerus Klaipēdā. Tad arī tika noskatīta ideja par to, ka arī Valmierā varētu notikt pasākums, kur ikvienam cilvēkam būtu iespēja izmēģināt spēkus sev interesējošā sporta veidā.

Jansons: “Ceru, ka tas ir sākums kaut kam lielam. Ir doma, ka festivāls notiks ik gadu. Aicināsim arvien jaunus sporta veidus. Tas būs kaut kas liels. Vēlos uzsvērt, ka uz festivālu īpaši aicinām tos, kas vēl tikai domā sākt aktīvi nodarboties ar sportu. Tā viņiem būs forša iespēja izmēģināt visu, kas mums šeit ir.”

Sporta festivāla laikā visas aktivitātes būs bez maksas, taču iedzīvotājiem uz nodarbībām iepriekš jāpiesakās.