Vai ielaist Saeimā bijušos deputātus, pret kuriem ir sankcijas?

Karstas diskusijas vakar Saeimā raisījās par jautājumu - laist vai nelaist Aivaru Lembergu un citus bijušos deputātus parlamentā, ja tās ir personas, pret kurām ir sankcijas. Vēlāk pēc krāšņu epitetu pilnām debatēm tomēr tika nolemts šo priekšlikumu noraidīt. Ko par to domā pašā Ventspilī?

Jautājumā par Aivaru Lembergu un citiem bijušajiem deputātiem, kurus skārušas sankcijas, Saeimas tribīnēs izskanēja dažādas frāzes. Un, līdzīgi kā Saeimā, ar Ventspils domē ir dažādi viedokļi. “Tas ir tāds spēka demonstrācijas mēģinājums. Ko ar to kāds iegūtu, es nezinu. Ar to jau Aivars Lembergs nepārstātu savu politisko darbību. Es ceru, ka kādreiz tomēr, arī tas nebūs tik ilgi jāgaida, ka viņš varēs arī reāli atgriezties jau politiskajā dzīvē,” saka Jānis Vītoliņš, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs (Latvijai un Ventspilij).

“Es uzskatu, ka šim cilvēku uzskaitījumam, šo bijušo deputātu uzskaitījumam, kuri nedrīkstētu ienākt Saeimā, kuri pat tuvumā tur nedrīkstētu būt, tam ir jābūt plašākam. Bet Lembergs katrā gadījumā ir simbols. Simbols korupcijai, simbols visatļautībai,” pauž Bruno Jurševics, Ventspils pilsētas domes deputāts (Jaunā konservatīvā partija).

Aizkadrā Jurševics nosauc arī konkrētus uzvārdus, kā, piemēram, Ainārs Šlesers, Rūdolfs Meroni, bet uzsver, ka ikvienai personai, pret kuru ierosināts kriminālprocess, nav tiesības atrasties Saeimā, jo pēc viņa domām tā ir ņirgāšanās par tiesu varu. Un arī iedzīvotāju viedokļi Ventspilī par to, vai Aivars Lembergs un citi šādi bijušie deputātu būtu laižami Saeimā, atšķiras. “Tā ēka jau nav visas Latvijas vienīgā ēka, kur tiek pieņemti kaut kādi lēmumi un kas ir absolūti pati svarīgākā ēka. Ja tajā neies, tad netiks pieņemti nekādi lēmumi. Kaut kādas muļķības,” pauž Guntis, Ventspils novada iedzīvotājs.

“Lai jau viņi cīnās pret Lembergu. Viņš vismaz kaut ko darīja Ventspilij un tautai,” saka Guna, ventspilniece.

“Es politikā jau sen nejaucos. Zinu, kas tur, protams, notiek, bet mans viedoklis ir tāds - galvenais, lai cilvēkiem ir labi, lai darbs būtu,” uzsver Vladislavs, ventspilnieks.

Ideju par grozījumiem, kas liegtu ienāk parlamentā bijušajiem Saeimas deputātiem, pret kuriem noteiktas sankcijas, virzīja Jaunā konservatīvā partija. Par šo ideju balsoja šīs partijas, Nacionālās apvienības un daži pie frakcijām nepiederošie deputāti. 


Foto: Saeima, Ieva Ābele