Tehniskajās kontrolēs liek novērst nepilnības; dienā pārbauda desmitiem auto

Auto tehniskās kontroles laikā liek novērst nepilnības vairākām kravas automašīnām, kuras pēc skata neatšķiras no citiem spēkratiem, bet pēc rūpīgas vizuālās apskates korekcijas ir jāveic. Šogad piefiksētas mazliet vairāk nekā 200 tehniskās nepilnības.

Ceļu satiksmes tehniskā kontrole pārbaudīja kravas mašīnas uz viena no valsts noslogotākajiem ceļiem - A2 pie Bērzkroga. Ja pārbaudes placis būtu lielāks, tad vienlaicīgi varētu novērtēt vairākus spēkratus.

Informācija par tehnisko stāvokli tiek ievadīta tiešsaistē, reģistrā pievienota aktuālā informācija par konkrēto transportlīdzekli. Ja kādam spēkratam konstatēti defekti, tad tos ir iespējams novērst uzreiz uz vietas, piemēram, neatbilstoši gaismas elementi. Daiņa vadītajam auto tehniskā apskate noslēdzas šodien, viņš atzīmē – pārbaudes ir nepieciešamas. “Tāpēc lūžņus savācām, lai tīra māja, auto vecs, 30 gadi. Šad tad derētu, jo nezinu, kas tur īsti ar bremzēm, vai abi rati vienādi.”

Lai gan Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atzīmē, ka pārbaudes notiek regulāri, kāds kravas mašīnas vadītājs ar vairāk nekā desmit gadu stāžu apturēts tikai pirmo reizi. Liela daļa kravas mašīnu vadītāju spēkratus labojot pašu spēkiem. “Kaut ko taisām, mehāniķi taisa, sīkumus paši. Ja kaut kādas lielākas lietas, tad dzen uz servisiem lielākiem, ja paši netiek galā,” saka Ēriks, kam pie auto stūres 12 gadu stāžs.

“Pārkāpumi, kas ir piefiksēti, nav tik daudz attiecībā uz visu kopējo skaitu, ko esam pārbaudījuši. Līdz šim brīdim ir 226 gadījumi kopumā – vieglajiem un smagajiem, kur piefiksētas tehniskas nepilnības, atņemtas tehniskās apskates uzlīmes,” skaidro Mārtiņš Mālmeisters, CSDD pārstāvis.

Pērn CSDD veica vairāk nekā septiņus tūkstošus pārbaudes vieglajiem un kravas automobiļiem, savukārt šogad novērtēti jau desmit tūkstoši spēkratu.


Foto: Freepik