Teikmanis: prezidents nedod norādījumus, cik partijām jābūt koalīcijā

Valsts prezidents Egils Levits joprojām nedod nekādus norādījumus par to, cik partijām ir jāveido jaunā koalīcija, un svarīgākais ir koncentrēšanās uz tādas valdības izveidi, kas ir spējīga sagatavot mērķus, kas ir izpildāmi, sarunā ar Latvijas Radio teica Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Viņš atgādināja, ka pašlaik "nav jālauž šķēpi par to vai koalīcijā ir trīs, četras partijas". Prezidents ir koncentrējies uz jaunās valdības darba saturu. "Jāsagatavo reāli, izpildāmi mērķi, darba plāns," viņš teica.

Teikmanis, vērtējot pašreizējās sarunas par jaunās koalīcijas izveidi, norādīja, ka redzot, ka pilnīgi noteikti tiek runāts par saturu. Un "saturs prasa runāt par valdības modeļa izmaiņām".

Viņš skaidroja, ka pašreizējā situācijā valdībai būs jāstrādā pie dažādiem izaicinājumiem, piemēram, klimata mērķu izpildes, zaļā kursa un citiem.

Tāpat, runājot par šodienas prezidenta un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tikšanos, Teikmanis skaidroja, ka prezidenta norādes par koalīcijas izveidi nebūs mainījušās, lūgums ir koncentrēties uz prioritātēm, koncentrēšanās uz tādu valdības modeli, kas spēj nodrošināt to izpildi.

Tikšanās laikā varētu tikt pārrunātas notikušās sarunas, kā arī tas, kādos termiņos varētu tikt izveidota koalīcija.

Ziņots, ka Kariņš šodien plkst.16 tiksies ar Levitu, lai informētu viņu par līdzšinējo valdības veidošanas sarunu kopsavilkumu.


Foto: Sintija Zandersone/LETA