Aicina iedzīvotājus piedalīties ierakumu sveču darbnīcās Ukrainas armijas atbalstam

Biedrība "Tavi draugi" sadarbībā ar vecāku organizāciju "Mammamuntetiem.lv" aicina Latvijas iedzīvotājus gatavot ierakumu sveces, kas tiks nogādātas Ukrainā valsts aizstāvju vajadzībām.

Akcijas laikā ikviens ir aicināts izgatavot ierakumu sveces, izmantojot gofrēto kartonu, konservu bundžu un parafīnu, un nogādāt tās biedrības noliktavā Rīgā, Ventspils ielā 50 no pirmdienas līdz sestdienai, no plkst.10 līdz plkst.18.

Biedrības "Tavi draugi" pārstāve Laura Čaupale aģentūru LETA informēja, ka cilvēki un uzņēmumi ziedo materiālus sveču izgatavošanai, ierakumu sveču gatavošana notiek ģimenēs, "Ekoskolās", kā arī uzņēmumi rīko sveču gatavošanu savos birojos. Šobrīd biedrība ir saņēmusi vairākus tūkstošus sveču, kas pakāpeniski nogādātas Ukrainas aizstāvjiem.

"Mammamuntetiem.lv" ir pievienojusies "Tavi draugi" uzsāktajai akcijai, dodot iespēju iedzīvotājiem gatavot sveces "Mammamuntetiem.lv" birojā Rīgā, Brīvības ielas 40 pagalma ēkā. 

Sveču darbnīcas notiks četras otrdienas pēc kārtas - 18. un 25.oktobrī, kā arī 1. un 8.novembrī - no plkst.15 līdz plkst.18. Darbnīcu dalībnieki aicināti ierasties ar tukšām, tīrām konservu bundžām, kā arī sveču galiem vai parafīnu - pārējais sveču gatavošanai tiks nodrošināts. Tāpat ikviens var nodot savas izgatavotās sveces, kas tiks nogādātas "Tavi draugi" noliktavā.

Biedrība "Tavi draugi" nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Savukārt Latvijas vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv" ir sociālais uzņēmējs, kura galvenā darbība saistīta ar vecāku informēšanu, izglītošanu un vecāku interešu pārstāvniecību. Būtiska organizācijas darbības joma ir ģimenes vērtības stiprinošu pasākumu un kampaņu organizēšana. Kā viena no "Mammamuntetiem.lv" prioritātēm ir Tēva dienas popularizēšana ar mērķi sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē.


Foto: SOS palīdzība Ukrainai, Facebook