Sniegs uz ceļiem neļauj NMPD mediķiem ātri nokļūt pie pacientiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem Jēkabpilī pēc nakts maiņas bija problēmas izbraukt no stāvlaukuma – naktī sasnidzis tik daudz, ka dažiem nācās saukt palīgā līdzcilvēkus. Mediķi stāsta, ka arī nokļūt uz izsaukumiem šobrīd ir sarežģīti.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniece Ruslana stāsta: “Šausmīgs laiks! Sniegs man ļoti patīk, bet tas, kādas ielas ir, tās ir šausmas. Pati strādāju NMPD dienestā, izbraukt uz izsaukumu ir apgrūtinoši, jo ielas nav tīrītas. Braucam tikpat lēni kā visi pārējie, mēs braucam ar bākugunīm, bet jēgas no tā lielas nav. Nevar izbraukt, jo slīd tā mašīna arī. No darba uz mājām atbraukt arī ir šausmīgi, nezinu, kā no šejienes tagad izbraukšu.”

Ar Vidusdaugavas televīzijas operatora palīdzību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniece izbrauca no aizputinātā stāvlaukuma. Sniega dēļ problēmas radās arī citiem. SIA “Jēkabpils autobusu parka” autobusi nespēja izpildīt līdz galam vairākus reisus. Gājēji bija spiesti brist pa kupenām vai pārvietoties pa braucamo daļu, jo ietves daudzviet aizputinātas. Savukārt iedzīvotājiem, kuriem ir savas automašīnas, rīts pagāja, tīrot spēkratus. Jēkabpilī sasnidzis 21 centimetrs sniega, veidojot otru biezāko sniega segu Latvijā.

Cīņā ar sniegu iesaistītas visas SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ziemas tehnikas vienības. To gan nav daudz – tikai divi mazie traktoriņi un divi sniega pūtēji uz ietvēm, kā arī četri traktori uz ielām. Ar to nav pietiekami, tādēļ šodien tika piesaistītas vēl trīs tehnikas vienības no cita uzņēmuma. Ziemas dienesta darbinieki šajās divās dienās ir nostrādājuši vidēji 18,5 stundas, naktsmieram veltot tikai dažas stundas. Tāpat nodarbināti visi pilsētas sētnieki, bet viņu ir par maz, lai pietiekami īsā laikā tiktu galā ar tādu sniega daudzumu, tāpēc iedzīvotāji aicināti būt tikpat saprotošiem un izpalīdzīgiem, kāds ir jēkabpilietis Raivis. Viņš šorīt atvieglojis sētnieka darbu, pats notīrot teritoriju pie savas kāpņu telpas: “Var paši arī izdarīt kaut ko. Ja rokas ir, tad ir viss kārtībā. Var savu padjezdu notīrīt, mašīnu notīrīt, garāžas notīrīt. Maziņa atpūta sanāk. Viss kārtībā. Gaidījāt sniegu? Nē, man nepatīk sniegs, man vispār nokrišņi nepatīk, bet laikapstākļi ir laikapstākļi. Dievam jau nepavēlēsi, kas kritīs no augšas, kas nekritīs. Jāpriecājas par to, kas ir.”


Foto: Vidusdaugavas TV