SM varētu noteikt obligātas ķiveres vien nepilngadīgiem velosipēdistiem un elektroskrejriteņu vadītājiem

Plašu rezonansi raisījis Satiksmes ministrijas ierosinājums noteikt obligātu ķiveru lietošanu visiem elektroskrejriteņu un arī velosipēdu vadītājiem, kā galveno argumentu minot biežo galvas traumu skaitu. 

Tikmēr biedrība “Pilsēta cilvēkiem” kategoriski neatbalsta šādu ierosinājumu, uzsverot, ka daudz būtiskāk ir sakārtot velo un ceļu infrasturktūru, lai novērstu iespējamos kritienus. Biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis norāda, ka pieaugušajiem velosipēdu vadītājiem ir tiesības patstāvīgi izvērtēt riskus un pieņemt lēmumu – viņš vēlas vai nevēlas lietot ķiveri. “Uzliekot papildus apgrūtinājumus, panāksim to, ka mazāk cilvēku izvēlēsies braukt ar velo. Tad var teikt, kāda problēma, ka brauc mazāk, bet lieta tādā, ka tad tie cilvēki darīs kaut ko citu. Viņi izvēlēsies braukt ar mašīnām. Otra lieta tā, ka cilvēki, mazāk kustoties, slimos ar dažādām slimībām.”

Šodien arī “Twitter” vidē izvērtās Satiksmes ministrijas juridiskā padomnieka Jāņa Iesalnieka aizsākta diskusija, ka Satiksmes ministrija tomēr varētu noteikt obligātas ķiveres vien nepilgadīgiem velosipēdistiem un elektroskrejriteņu vadītājiem. Foto: Freepik; ilustratīvs