Rīgā aizturēti vairāki narkodīleri un izņemts kilogramiem narkotisko vielu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienības pēdējo mēnešu laikā ir aizturējušas ar narkotisko vielu tirdzniecību saistītas personas un atsavinājušas vairākus kilogramus narkotisko vielu. Tā piemēram, pagājušonedēļ Rīgā, Daugavgrīvas ielā, likumsargi aizturēja kādu autovadītāju, kurš vadīja automašīnu alkohola un narkotiku ietekmē, un viņa piekritīgajās adresēs konstatēja apmēram 1,5 kilogramus amfetamīna un apmēram 21 gramu marihuānas. Kā arī šopavasar Rīgā tika aizturēta jauniete, kura ilgstoši nodarbojusies ar narkotiku tirdzniecību, pie viņas policisti konstatēja un atsavināja 1,2 kilogramus marihuānas. Valsts policija atgādina, ka par narkotisko vielu nelikumīgu apriti ir paredzēti bargi sodi!

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldes policisti, veicot darbības uzsāktā kriminālprocesā saistībā ar narkotiku apriti, šā gada 6. jūnijā Rīgā, Daugavgrīvas ielā, apturēja kādu spēkratu un aizdomās par narkotiku tirdzniecību aizturēja 1974. gadā dzimušo autovadītāju. Jāpiemin, ka ekspertīzes rezultāti liecina, ka viņš bija sēdies pie stūres alkohola un narkotisko vielu ietekmē. Turklāt viņš jau ir arī iepriekš sodīts gan par automašīnas vadīšanu alkohola un narkotiku ietekmē, gan par narkotiku glabāšanu.

Veicot kopumā četras kratīšanas vīrieša automašīnā, dzīvesvietā un garāžās, policisti konstatēja un atsavināja 1,491 kg amfetamīna un 31,6642 g marihuānas. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis narkotiskās vielas pārdevis Rīgas iedzīvotājiem.

Tāpat policisti aizturēja viņa klientu – 1986. gadā dzimušu vīrieti. Viņu pārmeklējot, tika atrasti gandrīz četri grami amfetamīna.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas un pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu un par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā.

1974. gadā dzimušajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet 1986. gadā dzimušajam vīrietim – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Kriminālprocesā tika lemts jautājums par aresta uzlikšanu izņemtajai automašīnai “BMW X5”.

Savukārt šā gada 26. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja 1. nodaļas darbinieki aizturēja 2002. gadā dzimušu sievieti aizdomās par narkotiku tirdzniecību lielā apmērā.

Likumsargi veica kratīšanu vairākās šai personai piekritīgās vietās, tajā skaitā dzīvoklī, garāžu kooperatīvā un automašīnā. Kopumā policija konstatēja un atsavināji 1,2 kg marihuānas, un izņēma arī 905 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika lemts par aresta uzlikšanu gan naudai, gan 2008. gada izlaiduma automašīnai “BMW X5”.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jāpiemin, ka tajā pašā datumā policisti aizturēja arī vīrieti, kuram minētā jauniete pārdevusi narkotikas – pie viņa atrasti 15 grami marihuānas. Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Valsts policija šajā izdalītajā kriminālprocesā ir pabeigusi izmeklēšanu un krimināllieta ir nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret narkotiku glabātāju.

Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Tāpat dažāda veida narkotiskās vielas ir atsavinājušas arī citas Valsts policijas struktūrvienības Rīgā un citviet.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.