Ogres novadā piešķir stipendijas topošajiem skolotājiem

Nepietiekams atalgojums un pārlieku liela slodze ir vieni no iemesliem, kāpēc arvien vairāk skolotāju nomaina profesiju. Izpaliek arī paaudžu nomaiņa skolotāju vidē, kas veicina pedagogu trūkumu. Tāpat kā visā Latvijā, arī Ogres novada pašvaldība meklē risinājumus. Kopš pagājušā gada ir ieviesusi jaunu tradīciju – atbalstīt jaunos speciālistus stipendiju veidā. 

Ogrēniete Elīna Krastiņa ir viena no četrām studentēm, kura saņem pašvaldības studējošo stipendiju 200 eiro mēnesī – ar nosacījumu, ka viņa pēc augstskolas absolvēšanas divus gadus strādās kādā no Ogres novada skolām. Viņa vienmēr ir zinājusi, ka būs skolotāja kā viņas mamma un vecmama. Elīna matemātikas un angļu valodas skolotāja. “Viens no iemesliem, kāpēc es arī apsvēru šo domu un arī izvēlējos kļūt par skolotāju, jo tas, šķiet, ir tāds darbs, kur it kā ir rutīna, jo katru dienu nāc uz darbu, bet tajā pašā laikā nav nekādas rutīnas, jo katra ir atšķirīga, katrs gads ir atšķirīgs, katrs skolēns ir citādāks.”

Tāpat kļūt par skolotāju nolēmusi arī Sanda Bembere. No janvāra viņa strādā Ikšķiles vidusskolā. Sākumā kā skolotāja palīgs, bet nu jau kā matemātikas skolotāja 5. un 6. klases skolēniem. Viņa strādājusi par grāmatvedi, taču bērnu kopšanas atvaļinājumā saprata, ka viņu saista darbs ar bērniem. Sanda atzīst, ka lēmums mācīties par pedagoģi notika ļoti ātri un negaidīti, taču ir pateicīga par iespēju.

Ogres novada pašvaldība atbalsta studējošos kopš pagājušā gada. Stipendija tiek piešķirta pieciem cilvēkiem. Kā norāda izglītības pārvaldē vadītājs Igors Grigorjevs, aizvadītajā gadā no 16 pretendentiem kvalificējās tikai četri. Pārvaldes vadītājs uzskata: lai domātu par nākotni izglītības nozarē, šādu iespēju sniegt jaunajiem speciālistiem ir ļoti svarīgi. “Tāpat kā visā Latvijā, arī Ogres novadā ir nepieciešams pakāpeniski atjaunot pedagogu saimi. Ir ļoti svarīgi, ka skolās sanāk jauni, enerģiski pedagogi, kas vēlas un var padarīt skolas arvien labākas. Un tādēļ mēs skatāmies, kādā veidā uzrunāt, iesaistīt, atbalstīt tos jaunos cilvēkus, kur viņi grib būt pedagogi.”

Stipendija prioritāri tiek piešķirta studējošajiem, kuru dzīvesvieta ir Ogres novadā un vidējā izglītība iegūta kādā no novada skolām. Pretendentiem tiek vērtētas sekmes vidusskolā un studējošā mājsaimniecības statuss, taču pats galvenais pašvaldības nosacījums ir atbalstīt tikai pilna laika klātienes studentus. Grigorjevs: “Mēs pieņemam, ka tie cilvēki, kas studē neklātienē, visdrīzāk jau arī strādā un spēj atļauties studijas.”

Izglītības pārvaldes vadītājs uzsver, ka arī topošajiem skolotājiem no citiem novadiem ir iespēja pieteikties stipendijai, taču pēc skolas absolvēšanas būs jāievēro tādi paši nosacījumi kā Ogres novadā dzīvojošajiem. Svarīgi arī, ka skolotājs atrod sev piemērotāko skolu. Tāpēc jau šobrīd studiju laikā studenti iet prakses novada skolās, lai saprastu, ar kuru vēlas savu nākotni saistīt. Šogad pieteikties Ogres novada pašvaldības stipendijām varēs no 1. jūlija līdz 31. augustam.


#SIF_MAF2023


Foto: Freepik; ilustratīvs