Pusotrs mēnesis līdz jaunajam mācību gadam

Neziņa – tā vienā vārdā savas emocijas un šī brīža sajūtas raksturo skolu vadītāji. Šobrīd, kad līdz mācību gada sākumam ir vien pusotrs mēnesis, skolu pārstāvji norāda, ka nav skaidra scenārija, kāds būs šogad - mācīsimies attālināti vai tomēr klātienē. “Šobrīd jau kaut kas tiek runāts, medijos kaut ko mēs dzirdam, it kā ir varianti kaut kādi, bet nav konkrētas skaidrības,” saka Mārtiņš Leja, Suntažu vidusskolas direktors.

Augusta sākums esot pēdējais brīdis, lai skolas spētu pielāgoties jaunajiem apstākļiem. “Tam būtu skaidri jābūt - direktori šeit jums ir, pēc šī jūs varat vadīties, lūk, šādas ir jūsu iespējas. Šobrīd mēs pat vairāk tiekam tracināti,” uzskata Mārtiņš Leja.

“Šobrīd mums ir būtiski - vai mēs uzsākam mācīties klātienē vai attālināti. Tas ir būtiski. Protams, par skolotāju vakcinēšanos augusts ir par vēlu. Tam jānotiek vispār jau vakar, tā teikt, aizvakar tam bija jābūt,” pauž Inese Astaševska, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore.

“Uzņemot skolēnus 7. un 10. klasēs, vecāki nāk un runājas, jautā - vai tiek plānota skolēnu obligātā vakcinācija, lai varētu viņi piedalīties mācību procesā,” stāsta Oksana Petaško, Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktore.

Izglītības un zinātnes ministrijā norāda, vadlīnijas tiekot izstrādātas, tās skolām tikšot prezentētas augustā. Lai mācības varētu notikt klātienē, ministrija piedāvā decentralizācijas principu.

Ķeipenes pamatskolas direktore Agnese Lepse norāda, ka jau aizvadītajā mācību gadā paši varējām izvērtēt un darbu organizēt klātienē. Tāpēc arī ministrijā tiek izstrādāts drošas skolas, nevis droša reģiona princips.

Pirmsskolas darbā svarīgākais esot jautājums par vakcinācijas nosacījumiem izglītības iestādēs strādājošajiem. Jo darbs bērnudārzos noritēja arī laikā, kad skolas darbojās attālinātajā režīmā.

Valdība atbalstīja obligātu vakcināciju pret Covid-19 izglītības iestādēs no 1. oktobra. Gala lēmums gan jāpieņem Saeimai, kas grozījumus par obligāto vakcināciju varētu skatīt augusta sākumā.


Foto: Freepik