Pirmos soļus uzņēmējdarbībā biznesmeņi iemācās mazpulcēnos

Līvānos norisinājies Latvijas Mazpulku rudens forums. Tas ir ikgadējs pasākums, kurā mazpulcēni var parādīt sezonas laikā paveikto un prezentēt savus projektus. Mazpulku kustībā darbojas vairāk nekā pusotrs tūkstotis Latvijas skolēnu.

Līvānu novada Kultūras centrā valdīja rosība gluži kā bišu stropā. Ar aktīvu tirgošanos sākās Latvijas Mazpulku rudens forums. Uz Līvāniem bija sabraukuši mazpulcēni no Alūksnes, Limbažiem, Daugmales un daudzām citām Latvijas vietām. Mazpulku dalībnieki bijuši ļoti čakli – piedāvājumā bija gan rotaslietas, gan saimniecībā noderīgas preces, gan pašu vākti un audzēti pārtikas produkti.

Foruma otrā daļa notika Līvānu 1. vidusskolā. Katrs mazpulcēns ir izstrādājis kādu projektu, kuru foruma laikā vajadzēja prezentēt klātesošajiem. Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Linda Medne: “Šis ir mūsu darba izvērtējuma pasākums, jo mazpulkiem ir tā būtība, ka mācāmies darīt, mēs mācāmies darbu un mēs mācāmies arī to izvērtēt un pastāstīt par to, ko esam darījuši. Tas ir ļoti būtiski – pastāstīt. Nepietiek ar to, ka katrs savā stūrī, savā mājā kaut ko darām. Ir par to arī jāstāsta. Pašam ir jāsaprot un jāpaņem tās mācību stundas no tā, kas ir izdarīts.” 

Mazpulkā bērni ne tikai apgūst dažādas lauku gudrības un iemācās ražot savu produkciju, bet arī iegūst pirmās zināšanas uzņēmējdarbībā un nopelna pirmo naudiņu. Daudzas mazpulcēnu radītās preces var iegādāties vietējos veikalos. 279. Līvānu mazpulka vadītāja Dace Rudzāte: “Mums projekti ir interesanti ar to, ka vecāki iesaistās. Līdzko vecāki iesaistās, mēs varam uztaisīt lielu biznesa projektu. Ir nopelnījuši 1000 eiro, ir nopelnījuši 500, 600 eiro. Bijušie mazpulcēni mums jau ir biznesmeņi, kas ir iemācījušies pirmos biznesa soļus šeit.”

Katru gadu notiek vairāki Latvijas Mazpulku rudens forumi. Šogad vēl viens paredzēts 28. oktobrī Rojā.