Pilsētā ļoti svarīga ir veikala atrašanās vieta

Laukos un mazpilsētās ar citiem tirgotājiem konkurēt ir vieglāk, savukārt pilsētā ļoti svarīga ir veikala atrašanās vieta, aģentūrai LETA intervijā sacīja SIA "Latvijas tirgotāju savienības" valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.

"Mēs sevi pozicionējam kā vidēja izmēra veikalu tīklu, un ļoti svarīgi ir, piemēram, vai veikals atrodas pie sabiedriskā transporta pieturas, vai tas atrodas pa vidu dzīvojamajām mājām," skaidroja Okmanis, piebilstot, ka citreiz svarīgi ir pat, kurā ielas vai krustojuma pusē atrodas konkrētais veikals.

Viņš uzsvēra, ka "LaTS" tirdzniecības vietu stiprā puse, atšķirībā no lielajām tirdzniecības ķēdēm, ir tā, ka veikalos ļoti bieži uz vietas strādā arī paši īpašnieki un viņi cīnās, lai šie veikali būtu pircējiem pievilcīgi.

Taujāts par to, vai lielo tirdzniecības ķēžu ienākšana reģionos pastiprina konkurences apstākļus, Okmanis pauda, ka tur pircēji lielākoties ir konservatīvi.

"Ja parādās jauns veikals, tad, protams, no sākuma ir redzams apgrozījuma kritums, bet pēc tam tas pamazām atgriežas. Pilsētās tomēr parasti katram veikalam ir sava vieta," sacīja valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka līdz šim nav novēroti gadījumi, kad kāds no "LaTS" veikaliem tiktu slēgts tādēļ, ka blakus ir atvēries kāds cits.

Komentējot specifiskus gadījumus, Okmanis minēja piemēru, kad ļoti tuvu kādam no "LaTS" veikaliem atvērās "Lidl". Lai arī konkrētā veikala apgrozījums sākotnēji samazinājās par 30%, tika veiktas pārmaiņas un samazinātas izmaksas, lai veikals būtu rentabls arī ar mazāku apgrozījumu. "Visam var pielāgoties," piebilda Okamnis.

Vaicāts par to, vai "Latvijas tirgotāju savienība" lielākās pilsētās apsver atvērt lielveikala tipa tirdzniecības vietas, valdes priekšsēdētājs norādīja, ka šāda plāna patlaban neesot.

Tikmēr, runājot par tirdzniecību internetā, Okmanis minēja, ka patlaban pieprasījums laukos nav liels, bet ir augošs. Savukārt perspektīvu viņš saredz pilsētās, piemēram, Liepājā, kur pieprasījums pēc "LaTS" e-veikaliem ir palielinājies.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Latvijas tirgotāju savienība" 2021.gadā strādāja ar 11,101 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa saruka par 23,8% - līdz 1,053 miljoniem eiro.

"Latvijas tirgotāju savienība" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Okmanis - 42,99%, Inga Tunste - 39,02%, Agita Vanaģele - 10,02%, Ēriks Pīlādzis - 2%, Velga Kalniņa - 2%, Rauls Baumanis - 2%, Arnolds Taukulis - 0,98% un Jeļena Okmane - 0,98%.


Foto: Freepik