ISW: Ukraina šogad var atgūt iniciatīvu kaujas laukā

Ukraina šogad var atgūt iniciatīvu kaujas laukā ar nosacījumu, ka Rietumi sniedz savlaicīgu un modernu palīdzību, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs uzsvēruši, ka Ukrainas armija turpina gatavoties pretuzbrukumam tuvākajā perspektīvā.

Zelenskis pirmdien norādījis, ka Ukraina turpinās aizstāvēt Bahmutu, bet ne par katru cenu, atgādina ASV domnīca.

ISW turpina uzskatīt, ka Kijivas lēmums par Bahmutas aizsardzību ir stratēģiski pamatots un ir vērsts uz to, lai piesaistītu Krievijas spēkus atsevišķā frontes iecirknī.

"Zelenskis, visticamāk, mīkstinājis savas administrācijas nostāju, lai veiktu ierobežotu retorisku piekāpšanos ASV amatpersonām."

"Jau sen ir skaidrs, ka Ukraina neturpinās aizstāvēt Bahmutu, riskējot nonākt aplenkumā, tāpēc Zelenska komentārs diez vai liecina par reālu Kijivas stratēģijas maiņu."

Iepriekš vārdā neminēti Pentagona pārstāvji izteikuši bažas par Ukrainas armijas spējām vienlaikus aizstāvēt Bahmutu un īstenot pretuzbrukuma operācijas.

ISW arī atgādina, ka Ukrainas parlamenta aizsardzības komitejas loceklis Fedors Venislavskis sacījis, ka Krievija "visas kaujas spējīgās vienības pārsviedusi uz saskares līniju Luhanskas un Doneckas apgabalos, kā arī daļēji Zaporižjas apgabalā", apstiprinot vērtējumu, ka Krievijai nav lielu, neiesaistītu kaujas spējīgu rezervju, kas var izvērst vai mainīt operācijas gaitu.

"Šie Ukrainas paziņojumi saskan ar ISW vērtējumu, ka Ukraina ir spējīga atgūt iniciatīvu 2023.gadā ar nosacījumu, ka būs pietiekams un moderns Rietumu atbalsts", rezumē ISW eksperti.


Foto: Reuters/SCANPIX