Pedagogu streika nebūs

Valdības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji vienojušies par kompromisu attiecībā uz pedagogu atalgojumu un slodzēm un plānotā streika atcelšanu.

Pēc tikšanās ar LIZDA pārstāvjiem premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) medijiem pastāstīja, ka vienošanās nozīmēs pedagogu algu pielikumu.

Attiecībā uz vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības pakāpi, tostarp arī speciālās izglītības iestāžu skolotāji jau sākot ar nākamā gada janvāri, jaunajā mērķdotācijas aprēķina modelī ir palielinātas viena skolēna izmaksas. Tie būs papildus līdzekļi atalgojuma palielināšanai. 

Sākot ar nākamā gada septembri, šī posma pedagogi pāriet uz 36 stundu darba nedēļu ar proporciju 65:35 . Kopumā atalgojuma zemākā likme par 36 stundām tiks noteikta 1080 eiro. 

Jau ar nākamā gada janvāri tiks celta arī pirmskolas pedagogu likme. Tā būs 1070 eiro, kas nozīmēs pieaugumu par 100 eiro, salīdzinot ar šā gada septembri. Tādā veidā tiks mazināta nevienlīdzība starp skolu un pirmskolu pedagogiem. 

Sākot ar 1. septembri, rakss arī kompromiss par slodzes balansēšanu pirmsskolās, pārejot uz 34+6 slodzes līdzsvaru. 

Profesionālās ievirzes un profesionālās izglītības pedagogiem nosacījumi paliek tie paši. Ir rasts 11% papildus finansējums, kas ļaus līdzsvarot slodzes. Tāpat pēc vakardienas sarunām beidzot ir iekļauta arī pēdējā grupa, kas vēl līdz šim netika iekļauta - interešu izglītības pedagogi. Arī papildus 11%. Kopumā tie ir 60,2 miljoni no valsts budžeta līdzeļiem. 

Tāpat uz rītdienas valdības sēdi ir panākta vienošanās par mācību līdzekļu un digitālo platformu iegādi jau šajā mācību gadā. 


Foto: Izglītības un zinātnes ministrija