Operetes teātra krāšņais Valentīndienas koncerts “Musique d'amour” kanālā ReTV

Nākamotrdien, 8. februārī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī Operetes teātris aicina uz teatralizētu Valentīndienas koncertprogrammu “Mīlestības mūzika” (“Musique d'amour”), savukārt pirmdien, 14. februārī, to iespējams skatīties 21.25 kanālā ReTV! 

Koncertā piedalīsies operdīva Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns / Itālija), Laura Purena-Kancāne (soprāns), Dainis Skutelis (tenors), Kārlis Rūtentāls (tenors), Nauris Indzeris (baritons), Patrīcija Kozlovska u.c. solisti, izcilais vijolnieks Raimonds Ozols, kā arī Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Šajā vakarā skanēs Žana Žaka Ofenbaha Lelles Olimpijas ārija no operas «Hofmaņa stāsti», fragmenti no Franča Lehāra operetēm “Jautrā atraitne”, “Grāfs fon Luksemburgs”, “Paganīni”, “Skaista ir pasaule”, “Džudīte”, “Smaidu zeme”, no Karla Cellera operetes “Putnu pārdevējs”, no Imres Kalmāna operetes “Silva. Čardaša karaliene”, Karla Millekera operetes “Laupītājs Gasparone”, Johana Štrausa operetes “Čigānu Barons”, Čarlza Lekoka operetes “Roka uz sirds”, no Ričarda Rodžersa mūzikla “Mūzikas skaņas” un Vitorio Monti “Čardašs”. Gaidāmi arī daži muzikāli pārsteigumi.

“Šī koncertprogramma būs mūzika ar mīlestību un par mīlestību; mūzika, kuru mīlam un pazīstam. Esam noilgojušies pēc tikšanās ar klausītājiem, tāpēc, veidojot šo programmu, šoreiz īpaši esam ieklausījušies Operetes teātra skatītāju izteiktajos lūgumos. Skanēs skaistākās operešu ārijas un dueti, fragmenti no publikas iemīļotākajām operetēm un mūsu koncertprogrammām,” saka Operetes teātra mākslinieciskā vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, savukārt koncerta diriģents Atvars Lakstīgala uzsver: “Mīlestība ir skaista kā mūzika. Un mūzika nevar rasties bez mīlestības. Gan mīlestība, gan mūzika ir mums blakus no mūsu piedzimšanas brīža līdz pat mūsu dzīves pēdējam elpas vilcienam. Mīlestība, tāpat kā mūzika var mūs gan iepriecināt, gan saraudināt. Mīlestību un mūziku var sajust, var dzirdēt, bet nevar pataustīt. Mīlestība un mūzika ir skaistākais ko Dievs ir radījis.” Savukārt Itālijā dzīvojošā latviešu operdziedātāja Anta Jankovska piebilst: “Man gribētos citēt Paulu Koelju, kurš teicis, ka «mīlestība ir pietiekams attaisnojums jebkurai eksistencei”. Tā es patiešām domāju, un nav svarīgi cik ilgi (laika izpratnē) tu esi savā dzīvē pieredzējis patiesu mīlestību, jo fakts, ka tas ir piedzīvots, jau ir dzīves vērts. Es esmu absolūti iracionāla visdedzīgākā mīlestības aizstāve, jo tas viennozīmīgi ir visskaistākais, kas ar cilvēku var notikt.”

Koncerta režisors – Valdis Lūriņš, horeogrāfes – Ieva Kemlere un Olga Spridzāne, kostīmu māksliniece – Elīna Milta-Niedrāja, scenogrāfe Rasa Cirvele. Koncertu vadīs Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cenas: 15 – 35 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem - 20% atlaide!


Foto: Uģis Bērziņš