Limbažu novads pārvērties par sniega skulptūru galvaspilsētu

Limbažu novads pāris dienās pārvērties par sniega skulptūru galvaspilsētu. Akcijas “Noķer ziemu Limbažos” pamudināti, vietējie iedzīvotāji iejutušies skulptoru lomās, no sniega izveidojot teju visu, ko vien spēj iedomāties.

Akcijas autors Ingus Evertovskis izdomājis, ka cilvēkiem nepieciešams kaut kas jauns starp visiem Covid-19 ierobežojumiem. Par skulptūrām viņš saka tā, ka redzējis, ka tādas tapušas pilsētā katru dienu. Šķitis, ka būs kādas 15, taču sanācis krietni vairāk – atsaucība bijusi liela.

Skulptūru veidošanā roku pielicis arī pats akcijas organizators. Burtnieku kvartālā Limbažos tapuši divi sniega gulbji un lācis. Kā atklāj autors - laikapstākļi nemaz tik labvēlīgi skulptūru veidošanai nav.

Laikapstākļi neatturēja arī Rozenbergu ģimeni no šādu ziemas prieku baudīšanas, kā rezultātā daudzdzīvokļu māju pagalmā tapa Laimes lāču ciematiņš. Liene Rozenberga stāsta - šis gan ir jau otrais ciematiņš, jo pirmais paguva izkust atkušņa laikā.

Pakāpeniski laimes lāčiem pievienojās sniega ezis, kvadracikls un zaķis. Lielākoties ideju autors ir dēls Klāvs, kurš kopā ar vecākiem uzbūvējis arī pats savu bobsleja trasīti. Ģimene vērtē - šādas aktivitātes varētu pat ieviest attālinātajā mācību režīmā, kas būtu saistīts ar mākslu. Bērni mazāk sēdētu pie datora, kā arī būtu ārā.

Arī vidrižniece Baiba ar meitām katru gadu kļūst par sniega skulptorēm, ļaujot vaļu spontānām idejām. Viņas uztaisījušas šogad sniega ezi un minionu, Tiek uzskatīts, ka tā ir brīnišķīga akcija, jo tā ģimenēm liek izkustēties ārā no mājas, kā arī pabūt kopā. Tas ir brīnišķīgs laiks, kā iemūžināt ziemu – nebūs bildes ar kupenām, bet ar skaistām skulptūrām.