Līgo un Jāņu brīvdienās arī šogad bijis daudz negadījumu

Līgo un Jāņu svētku brīvdienas aizvadītas, esam atgriezušies ierastajā ikdienas ritmā, taču operatīvajiem dienestiem svētki aizritēja darbīgi. Arī šogad neiztikām bez ceļu satiksmes negadījumiem un citām nelaimēm.

Lai arī mazāk kā pērn, tomēr arī šajā gadā daļa līgotāju atļāvās braukt dzērumā. Jau ziņojām, ka Līgo vakarā un Jāņu dienā kopumā aizturēti 42 autovadītāji, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Savukārt par negadījumu skaitu Valsts policijā informē, ka šajās divās dienās valstī kopumā reģistrēti 158 negadījumi. Tajos 49 personas ir cietušas, viena persona gājusi bojā. 

VP pārstāvis Juris Jančevskis: “Ja salīdzina statistikas datus ar iepriekšējo gadu, tad visi šie skaitļi ir nedaudz mazāki, bet joprojām ir diezgan biedējoši. Ir gan reģistrētie negadījumi notikuši mazāk, gan arī aizturētie dzērājšoferi – mazāk. Iepriekšējā gadā divās dienās uz Līgo un Jāņu svētkos bija 60 autovadītāji, šogad kopā 42. No tiem 26 ir atradušies jau krietni virs 1.5 promiles reibuma pakāpē, līdz ar to par šiem gadījumiem ir paredzēta kriminālatbildība.” 

Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā apliecina, ka svētki nav aizritējuši bez traumām, kas gūtas arī alkohola reibumā. Lielākoties negadījumi saistīti ar neapdomīgu rīcību ar uguni un pie ūdenstilpēm. NMPD komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša: “Traģiska ir bijusi arī situācija uz ūdeņiem. Esam saņēmuši trīs izsaukumus. Divos gadījumos ir arī glābēji cilvēkus slīkušos meklējuši. Mediķiem vien atliek vairs tikai konstatēt cilvēka nāvi pēc slīkšanas. Trešajā izsaukumā esam arī reanimējuši cilvēku, bet smagā stāvoklī. Esam izglābuši, pēc reanimācijas nogādājuši slimnīcā, bet smagā stāvoklī.”

Bijuši arī gadījumi, kad mediķu palīdzība bija nepieciešama, cilvēkiem aizrijoties ar ēdienu.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā informē, ka šajās divās Līgo un Jāņu diennaktīs saņemti 185 izsaukumi. “76 no tiem bija uz ugunsgrēku dzēšanu, seši no tiem bija meža ugunsgrēki, savukārt 37 izsaukumi bija glābšanas darbi, vēl 72 izsaukumi bija maldinājumi. Līdz ar to tie maldinājumi arī ir tādi, kas saņemti Jāņu vakarā, kur cilvēkiem šķiet, ka ir izcēlies ugunsgrēks. Viņi redz šīs liesmas atblāzmas, bet patiesībā tur tiek dedzināts ugunskurs un nav nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība. Tādi bija 27 izsaukumi,” saka VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Traģiski svētki aizvadīti sociālās aprūpes centrā Rīgā. Izceļoties ugunsgrēkam kādā no četrstāvu ēkas istabām, tika atrasts viens bojā gājis cilvēks.