Jelgavā Līgo dziesmu vietā 10 stundas skan spalga signalizācija

Daudzus jelgavniekus Līgo naktī pārsteidza spalgs, monotons un ilgstošs troksnis. Tā izrādījās Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas signalizācija, kas bez pārtraukuma darbojusies vairāk nekā desmit stundas.

Divus gadus ilgusī rekonstrukcija ir beigusies. 16. jūnijā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola tika nodota ekspluatācijā, bet jau pēc nedēļas apkaimes iedzīvotāji piedzīvoja negaidītu pārsteigumu.

Šādas “līgodziesmas” Meiju ceļa un apkaimes iedzīvotājiem Jelgavā bija jāklausās visu Līgo nakti. Lai gan ReTV filmēšanas brīdī ir pienācis jau Jāņu dienas pusdienaslaiks, nekas nav mainījies.

Uzrunātie iedzīvotāji, kuri gan diezgan saprotamu iemeslu dēļ pēc gada īsākās nakts nevēlējās būt kadrā, ReTV norādīja, ka spalgā, bet monotonā skaņa, īpaši pēc svētkiem, esot ļoti traucējoša. Vēl vairāk par nepatīkamo skaņu, kuru tuvāk dzīvojošajiem nācās klausīties pat vairāk nekā desmit stundas, jelgavniekus satrauc, ka uz signalizācijas ieslēgšanos neviens nereaģē.

Kā ReTV skaidro Jelgavas valstspilsētas domē, skolas nodošana ekspluatācijā neesot saistīta ar signalizācijas iekārtošanu un nodošanu apsardzes firmai. Tā bijusi plānota 22. jūnijā, bet dažādu iemeslu dēļ pirms svētkiem tas neesot izdarīts. Tomēr nostrādājis cilvēciskais faktors, un būvnieki, aizejot brīvdienās, apsardzes firmai nepieslēgtajai signalizācijai pieslēguši ārdurvis, servera telpu un izeju uz jumta, līdzi paņemot arī čipus, kas nepieciešami, lai skolā iekļūtu. Tāpēc par signalizācijas ieslēgšanos neviens neesot zinājis. Jelgavas valstpilsētas domes pārstāvis Vilis Ļevčenoks: “Pa perimetru strādāja videonovērošana. Tāda pati kā visā celtniecības gaitā, ko celtnieki redz, ja tur kāds laužas iekšā, bet iekšā neviens nelauzās. Iekšā neviens negāja, bet nostrādāja signalizācija servera telpas durvīs.”

Jāpiebilst, ka filmēšanas laikā pamanījām, ka vairākās iekštelpās mācību iestādē deg apgaismojums. Kā skaidro Ļevčenoks, arī tas esot tikai cilvēciskais faktors. Šobrīd tiekot programmēta jauna sistēma, ka apgaismojumu ieslēgs kustību sensors, bet arī tā neesot pabeigta. Ļevčenoks: “Celtniekiem ir pateikts, ka vakarā viņiem jāatslēdz elektrība. Arī attālināti viņi to var izdarīt, bet viņi kaut kādas klases, kas vēl nebija noregulētas, nebija atslēguši.” 

Gandrīz piecus miljonus eiro vērtos būvdarbus veica pilnsabiedrība “3A”. Aktīvi skolas iekārtošanas darbi turpināšoties vēl visu vasaru.


#SIF_MAF2023