Latviešu bērni Dubaijā darina tautiskas lellītes

Latviešus uz eksotisko Dubaiju septiņu stundu lidojuma attālumā lielākoties aizved vai nu darbs, vai ģimene, tādēļ īpaši tiek novērtēta iespēja tikties ar citiem Arābu Emirātos dzīvojošajiem tautiešiem. Visā reģionā kopā ir ap 1200 Latvijas valstspiederīgo, kuri tikai pagājušā gada beigās izveidojuši domubiedru grupu, nodibinot latviešu biedrību ar nosaukumu “Latviešu kopiena Emirātos”. Īpašu paldies jaundibinātā biedrība saka Latvijas vēstniecībai, ko dēvē par saviem krustavecākiem. 

Pirmais jaundibinātās biedrības “Latviešu kopiena Emirātos” pasākums notika Dubaijā, mājās pie vienas no latviešu biedrības dibinātājām – Ingūnas Melbergas –, pulcējot vairāk kā 50 cilvēkus, no kuriem puse bija bērni. “Tas bija ļoti neierasti – dzirdēt latviešu valodu Dubaijā, Emirātos. Baigi forši, man liekas, ka visi izbaudīja, tajā skaitā es,” saka Enija Seimanova, apmeklētāja.

Bija īpaši piedomāts, lai bērniem ne mirkli nebūtu garlaicīgi, lai izklaides būtu pēc iespējas latviskākas. Latgales Etnogrāfiskās vēstniecības vadītāja Iveta Seimanova no Latvijas bija ieradusies ar vairākiem čemodāniem, lai vadītu latviešu tautastērpos tērptu lellīšu darināšanas darbnīcu, kopā ar Vidsmuižas Annužu stāstītu par tautastērpu vēsturi. Iepazīties ar latviešu zīmēm varēja arī, darinot kartiņas un grāmatzīmes.

Visās bērnu nodarbēs aizrautīgi pievienojās arī vecāki. Seimanova: “Ar šo kopienu viss būs kārtībā. Redzot, ar kādu jaudu un apņēmību meitenes strādā šai biedrībā, es domāju, ka viss viņiem ir priekšā, viss notiksies, viss būs!”

Biedrības plānos ietilpst ne tikai latviešu skoliņas dibināšana, kultūras un tradīciju pasākumu organizēšana. “Trešais mūsu darbības virziens būs palīdzēt veidot ekonomiskās attiecības ar Latviju, ciešo saiti, lai arī mēs, latvieši, kas te esam, gan profesionāļi, gan entuziasti, zinoši cilvēki ar kontaktiem, palīdzētu Latvijas uzņēmumiem rast veidus, kā ienākt šeit,” saka biedrības vadītāja Elīna Skudra,

Pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem Apvienotajos Arābu Emirātos bija tikai daži latvieši, bet nu skaits ir krietni audzis. “Kopš laika, kad mēs bijām septiņi, kā tur bija, Sniegbaltīte un septiņi rūķīši, kā es šodien dzirdēju, ir pāri par 100 cilvēkiem šobrīd. Tas jau ir diezgan daudz. Protams, nekad visi neiesaistās, bet es vienmēr esmu teikusi, es līdz šim tā uzskatu – lūdzu, nevienam neapvainoties! –, bet labākie latvieši dzīvo Emirātos,” saka ilggadēja Apvienotajos Arābu Emirātu latviešu diasporas aktīviste Maiga Jentgena.