Lai senioriem aprūpes namā labāks prāts

Sabilē senioru aprūpes nams “Kalme” ir ļoti mīlēts un daudzu atbalstītāju apčubināts. Arī paši vecīši tur mīt mājīgā atmosfērā. Savu namu apsaimnieko gan tā darbinieki, gan paši iemītnieki, tāpēc viņi enerģiski īsteno vienu ideju pēc otras. Pērn ar uzvaru fotokonkursā un labdarības tirdziņā iegūtiem līdzekļiem seniori izdekorēja nama apkārtni, bet šogad viņi turpina vākt līdzekļus, lai svētkus uzburtu iekštelpās.

Līdz ar pirmo sniegu svētku noskaņa uzburta Sabilē – senioru aprūpes namā “Kalme”. Otrajam labdarības tirdziņam gatavojušies ne tikai tirgotāji, bet arī paši seniori. “Rotaslietas, marinējumi… – to mēs uz ziedojumiem taisām. Bet to, ko tirgotāji ietirgo, tas ir viņu – mēs vienkārši viņiem dodam iespēju,” saka Maija Dubro, Sabiles aprūpes biedrības “Kalme” vadītāja.

Taču tirgotāji domā citādāk – jau tirdziņa sākumā viņi nolēmuši, ka daļu ienākumu tomēr ziedos senioriem. “Tāpēc varbūt arī, ka nav tāds noteikums. Tas ir labdarības tirdziņš, tāpēc šķiet pats par sevi saprotams,” saka Maija Zilberta, maizes cepēja no Matkules.

“Man vienmēr patīk savējos atbalstīt, arī veikalus. Es ļoti novērtēju cilvēkus, kas kaut ko dara. Es domāju, ka katrs mēs te priecājamies, ja kāds kaut ko paņem, kaut ko var nopelnīt. Ja kaut ko vairāk paņem, vairāk var atļauties noziedot,” saka Ligita Strazdiņa, māksliniece 

Šobrīd jau svētku gaidīšanas laikā “Kalmes” apkārtnē deg daļa no pērn dāvanā saņemtajām lampiņām un par pirmā labdarības tirdziņā iegūtajiem ziedojumiem vēl papildus iegādātās dekorācijas. Šogad par ziedojumiem plānots izdekorēt telpas, lai senioriem priecīgāks prāts. “Cits jau grib, lai tur eņģelītis karātos, sapņu ķērājs kāds interesants, kalendāru visiem vajag – tieši tādas lietas, kas noderīgas vecīšiem,” saka Dubro.

Lai gan tirgotāju un pircēju šoreiz nav skaitliski ļoti daudz, ziedojumos savāktā summa divas reizes lielāka nekā pērn – saziedoti 97,50 EUR. Taču “Kalmes” vadītāja atzīst, ka ziedojums labdarības tirdziņā nemaz nav būtiskākais. Ja pats pasākums vairāk domāts vietējiem un tirgotājiem, tad vecīšiem vislielākais gandarījums esot par to, ka ir svētki, notiek rosība un koncerti sarūpēti arī tiem senioriem, kuri šobrīd ārā nemaz netiek.