Veikalu tīkli Ziemassvētkiem gatavojas jau vairākas nedēļas pirms svētkiem

Valsts svētku jeb patriotu mēnesis tuvojas izskaņai. Jau šajā nedēļas nogalē ir pirmā Advente. Ziemassvētku rotājumi, eglīšu mantiņas un dažādas dekorācijas veikalos jau ir plašā klāstā, bet tos veikalos varēja novērot arī vēl pirms valsts svētkiem. Tas raisīja diskusijas publiskajā telpā, vai veikalu tīkli nav pasteigušies un izlikuši Ziemasvētku rotājumus par agru. Mazumtirgotāji norāda, daļa cilvēku svētkiem gatavojas jau laicīgi, tāpēc arī veikalos jau krietnu laiku pirms var novērot dažādas svētkiem nepieciešamās preces. 

Ir palicis mazliet mazāk nekā mēnesis, līdz klāt jau būs Ziemassvētki. Nereti dažas dienas pirms svētkiem cilvēki veikalos vēl steidz pirkt pēdējās dāvanas un produktus svētku mielastam, bet daļa par to padomājuši jau laicīgi. Piemēram, dāvanas un rotājumus sagādājuši.  “Rimi Latvija” ārējās komunikācijas vadītāja Everita Bičkova: “Raugoties uz tendencēm pasaulē, redzam, ka veikali un veikala tīkli Ziemassvētkiem sāk gatavoties laicīgi, vismaz sešas līdz septiņas nedēļas pirms svētkiem. Un ir arī pircēji, kuriem ir svarīgi sagatavoties svētkiem savlaicīgi. Tāpēc viņi dodas uz veikaliem, smeļas idejas dāvanām, dekoriem, galda klājumam, tādējādi, tā teikt, veic izpēti.”

“Maxima Latvija” pārstāve Laura Bagātā: “Katru gadu ir šis jautājums, vai tiešām novembris ir tas laiks, kad vajag jau šos rotājumus? Bet tiešām šis pieprasījums no pircēju puses, no mūsu klientu puses, redzam, ka arī šobrīd, piemēram, tie paši dāvanu iesaiņošanas papīri, kādas atsevišķas dekorācijas, dāvanu maisiņi, Ziemssvētku saldumi jau tiek iegādāti. Acīmredzot, gatavojoties šim svētku periodam, lai šīs izdevumu pozīcijas būtu tādas mērenākas un nebūtu viss, teiksim, jāiegādājas tieši svētku laikā, pēdējās divās nedēļās.” 

Tāpat veikalu pārstāves norāda, ka svētku laikā tika izvietoti stendi arī ar valsts svētku atribūtiku. Publiskajā telpā gan vairums komentāros norādīja, ka pietiktu ar to, Ziemassvētku rotājumi un dekorācijas veikalos ir par agru. Savukārt ReTV uzrunāto iedzīvotāju vidū domas dalās. 

Lai arī veikalos dažādas Ziemassvētkiem nepieciešamās lietas tiek piedāvātas jau ilgāku laiku pirms svētkiem un daļa sabiedrības iepērkas laicīgi, tomēr tirgotāji norāda, ka visaktīvākais dāvanu un citu dažādu lietu pirkšanas laiks ir tieši svētku laikā. Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023