Jelgavā vēlas izveidot gājēju ielu. Uzklausīs iedzīvotāju viedokli

Līdz ar tirdzniecības centra atvēršanu pirms 17 gadiem Jelgavā par gājēju ielu kļuva blakus esošais Driksas ielas posms. Tagad biedrība “Jelgavas attīstībai” aktualizējusi jautājumu par gājēju ielas izveidi visā ielas garumā.

Aizvadītās nedēļas nogalē simboliski gājēju iela tika atvērta visā Driksas ielas garumā. Automašīnu vietā šoreiz bija izvietojušies tirgotāji, bet pašā centrā uzņēmēji un speciālisti diskutēja par gājēju ielas nepieciešamību Jelgavā. Kā norādīja biedrība “Jelgavas attīstībai”, kas šoreiz šo diskusiju aizsāka, viens no iemesliem esot gan šīs ielas, gan visa pilsētas centra vizuālais tēls.

Biedrības “Jelgavas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš: “Jelgava paliek mazāka, respektīvi, cilvēki iet prom, un mēs meklējam veidus, kā pilsētai piesaistīt jaunus iedzīvotājus. Protams, ka gribas, lai tie būtu jauni cilvēki, izglītoti, ambiciozi. Attīstītu šeit savu biznesu.”

Ideja par šīs vietas atdošanu gājējiem nav jaunums, jo tā aizved uz pilsētnieku un tūristu iecienīto atpūtas vietu – Pasta salu –, tomēr tas nozīmētu stāvvietu zudumu vienam no lielveikaliem. Uzrunātā ģimene no Rīgas teic, ka priecājas par jebkuru vietu, kur priekšroka gājējiem, tomēr nedrīkstot aizmirst arī par citiem. Turklāt tukša iela bez auto vien pilsētā dzīvību nevairos.

Lai noskaidrotu jelgavnieku viedokli par gājēju ielas nepieciešamību, biedrība “Jelgavas attīstībai” uzsākusi iedzīvotāju aptauju. Ja vairākums to vēlēsies, tikšot sperti nākamie soļi, bet biedrības mērķis noteikti neesot likt šķēršļus uzņēmejdarbībai.