Jelgavā jau otro gadu notiek parasporta nodarbības bērniem un jauniešiem

Bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām Jelgavā jau otro gadu notiek nodarbības parasportā. Bērniem tā ir iespēja satikties, iepazīt sporta veidus, bet nākotnes vīzijā noteikti esot arī parasporta kustības papildināšana. Kā atzīst organizatori, grūtākais esot pārliecināt vecākus, atnākt, atvest bērnus un piedalīties.

Zemgales olimpiskā centra spota zāle šoreiz nodota bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Paraolimpieša Edgara Berga vadībā sanākušie apgūst vienkāršas sportiskas darbības, kas ļautu atbrīvoties no saspringuma un saprast, ka sports nav nekas briesmīgs.

Parasporta nodarbības bērniem un jauniešiem Jelgavas vieglalētikas klubs sadarbībā ar Sporta centru un Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļu uzsākā pagājušajā gadā. Nodarbības notiekot reizi mēnesī. Dalībnieku skaits esot visai dažāds. “Interesi kaut kādu izrāda, bet laikam bērni vēl nevar saņemties vai kautrējas. Es domāju, ka vajadzētu viņus ar šādām nodarbībām iesaistīt, lai viņi vienkārši jūtas brīvāki,” saka Bergs.

Kā atzīst Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļas brīvprātīgā Brigita Rāviņa, visgrūtākais esot pierunāt sākt darboties. Ja sākums izdevies, sekošot arī turpinājums. “Tas ir visgrūtākais jebkurā no aktivitātēm. Jebkurā lietā, ko mēs piedāvājam, vissarežgītākais ir dabūt viņus ārā no mājām, lai viņi atnāk, jo viņi baidās, viņi kautrējas, viņi ir nedroši. Vecāki, nevis bērni, un tas arī ir tas mūsu lielais mērķis – iedrošināt.”

Šajā nodarbībā pirmoreiz piedalās Anete, kuras mamma ReTV stāsta, ka pretstatā viņai meitenei patīkot fiziskas aktivitātes, tāpēc arī atnākušas. “Mana meita ir ļoti sportiska. Viņa rāpjas gan kokos, gan pāri sētai, skrien kā vējš, kaut gan savā laikā ārsti domāja, ka viņa vispār nestaigās. Viņa sāka ļoti vēlu staigāt. Mūsu klases audzinātāja ir sporta skolotāja, viņa Aneti iesaista daudzās novada, pilsētas aktivitātēs bērniem ar invaliditāti. Pirmā trešās vietas medaļa jau ir mājās atnesta, viņai patīk,” saka Anetes mamma Santa.

Otrs galvenais mērķis esot papildināt parasportistu rindas ar jauniem talantiem. Edgars Bergs, kurš godalgotas vietas dažāda ranga sacensībās, ieguvis lodes grūšanā, stāsta, ka viņa sporta veidā esot apmēram septiņi cilvēki, kuri trenējas regulāri. “Es nepateikšu, cik gados, bet bērnībā mūs bērnus ar kustību traucējumiem no Saldus veda uz nometni uz Ozolniekiem. Tā pamazām, pamazām trenerīte, kas tagad ir manējā, Maija Ukstiņa pamanīja, ka no manis var kaut kas sanākt, sākām nopietnāk strādāt, un tā tas aizgāja.”

Arī Jelgavas bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām meklēšot iespēju sadarboties ar dažādu sporta veidu speciālistiem. Iespējams, ka arī šis nodarbības kādam ļaus papildināt parasportistu rindas, bet jau tagad tās ļauj būt kopā un aktīvi pavadīt laiku.