Jelgavā iededz labo domu egli

Jelgavā ir sena tradīcija Ziemassvētku gaidīšanas laikā iedegt ne vien pilsētas galveno egli, bet arī labo domu egli. Līdz ar egles iedegšanu sākas labdarības akcija, kurā šogad jelgavnieki aicināti sarūpēt dāvanas un apsveikumus Ukrainas bērnu namos mītošajiem bērniem un karavīriem.

Jelgavā par tradīciju kļuvis Ziemassvētku gaidīšanas laikā Driksas ielas gājēju posmā iedegt labo domu egli. Vienlaikus ar egles iedegšanu tiek dots starts labdarības akcijai, kurā šogad jelgavnieki aicināti radīt svētku prieku arī kara plosītajā Ukrainā bērnu namos esošajiem bērniem.

Jelgavas valstpilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza: “Mēs aicinām jelgavniekus saiņot saldumu tūtas. Adīt zeķes, adīt siltus cimdus. Tas, kas ir nepieciešams, lai cilvēkam būtu, līdzestības, labestības sajūta, ka tevi kāds pasaulē atceras, ka tevi kāds pasaule mīl.”

ReTV uzrunātie jelgavnieki stāsta, ka ukraiņus atbalstot jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, izņēmums nebūšot arī šis svētku un labestības laiks.

Skolotāja ar kuplu bērnu pulciņu no Valdekas pamatskolas-attīstības centra Sandra Rubene stāsta, ka bērni iekāruši labo domu rotājumu eglē, pagaršojuši piparkūkas un noteikti gatavošot arī dāvanu Ukrainas bērniem. “Noteikti ar dažādām foršām končiņām, kas bērniem garšos, bet bērni savukārt zīmēs kopā ar zīmēšanas skolotāju. Tur jau ir izdomāts – kā –, un tad kopā tādu milzīgu dāvanu dosim tur, kur jādod. Tas mums ir jau padomā.”

Saziedotās mantas līdz 8. janvārim var nodot akcijas organizatoriem, izglītības pārvaldei, pilsētas bibliotēkās, kā arī kafejnīcā “Silva”. Jelgavnieku sarūpētās dāvanas Ukrainā nogādāšot Ukrainas vēstniecība.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023