Mediķi labdarības akcijā sniedz bezmaksas ārstniecības pakalpojumus

Jēkabpilī šajās dienās notiek labdarības akcija “Dzīvo vesels”. Tās laikā ārsti un medicīnas personāls apvieno spēkus, lai mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem bez maksas sniegtu ārstniecības pakalpojumus. Šogad akcijas laikā iecerēts palīdzēt aptuveni 100 pacientiem.

Labdarības akcija “Dzīvo vesels” norit Jēkabpils reģionālajā slimnīcā – gan stacionāra, gan poliklīnikas telpās. Lai pacientiem atvieglotu nokļūšanu pie attiecīgā speciālista, izveidota īpaša akcijas reģistrācijas vieta.

Akcija, kuras laikā ārsti un medicīnas personāls sniedz bezmaksas ārstniecības pakalpojumus pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un politiski represētajiem, Jēkabpilī jau ir ikgadēja tradīcija – šis ir astotais akcijas gads. Pasākuma iniciators ir traumatologs-ortopēds Kaspars Ūdris. “Iepriekšējos gados drusciņ bija ierobežojumi saistībā ar kovida laiku, tāpēc nācās to procesu atlikt. Šobrīd cenšamies ieiet atpakaļ, kā mēs to darījām, un atjaunot mūsu plānus.”

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad lielākā daļa ārstu, kas iesaistās akcijā, ir traumatologi-ortopēdi. Šodien notika konsultāciju diena, kad speciālisti konsultēja pacientus ar locītavu deģeneratīvajām izmaiņām, traumām vai muskuļa cīpslu, saišu plīsumiem, kā arī citām problēmām. Traumatologs-ortopēds Aldis Šperliņš, kurš akcijā piedalās jau kopš pirmā gada, uzsver, ka šāds pasākums ir ļoti labs, jo lielākā daļa pacientu ierodas ar jau ielaistām kaitēm. “Slimnieki netiek pie ārstiem rindu vai materiālu iemeslu dēļ. Braukšana no laukiem pie ārsta arī grūti un dārgi. Viss kopā rada to, ka cilvēks, ja galīgi vēl var paiet, tad it sevišķi lauku cilvēks, kurš pieradis visu laiku strādāt, ir gatavs ciest līdz pēdējam,” saka traumatologs-ortopēds Aldis Šperliņš.

Traumatologu-ortopēdu pacientiem, kuriem būs nepieciešamas ķirurģiskas manipulācijas, rītdien tiks veiktas bezmaksas operācijas. Šodien viņiem bez maksas tika veiktas analīzes, kardiogramma, plaušu rentgens un anesteziologa konsultācija. “Ambulatorajās konsultācijās pārrunājam pacienta veselības stāvokli un iespēju robežās optimizējam, lai operācijas laikā veselības stāvoklis būtu maksimāli labs, arī izrunājam anestēzijas taktiku, kā tieši jāgatavojas pacientam uz operāciju,” saka Mareks Andruškevičs, anesteziologs-reanimatologs.

Labdarības akcijā bezmaksas pārbaudes tiek nodrošinātas arī cilvēkiem ar redzes problēmām. Optometriste Jeļena Stūriška veic redzes pārbaudi, nepieciešamības gadījumā izraksta brilles, tāpat akcijas laikā tiek izmērīts acu iekšējais spiediens un uztaisīts tīklenes attēls. “Kopumā kā uzņēmums mēs jau piedalāmies otro reizi, man personīgi šī ir pirmā pieredze kā optometristam ar šo redzes pārbaudes iespēju. Tas mērķis ir ļoti jauks, ka mēs varam palīdzēt, jo redze – īstenībā mēs 80 procentus no mūsu uztveres uztveram caur redzi, līdz ar to tā ir ļoti svarīga maņa, kuru ir vērts regulāri pārbaudīt. Ne vienmēr visiem izdodas to regulāri izdarīt. Tad vismaz mazam pulkam mēs piedāvājam to izdarīt šīs akcijas ietvaros.”

Labdarības pasākuma rezultāti – cik pacienti saņēma konsultācijas un cik operāciju tika veikts – būs zināmi pēc akcijas noslēguma – piektdien vakarā.