Jēkabpilieši ziedo dārzeņus Ukrainas bēgļiem

Šonedēļ aprit divi gadi kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Latvijas iedzīvotāji nepagurstoši turpina sniegt atbalstu gan Ukrainas karavīriem un iedzīvotājiem, gan tiem ukraiņiem, kuri pagaidu mājvietu raduši Latvijā. Arī Jēkabpils novadā tiek sniegta dažāda veida palīdzība. Viena no labdarības kampaņām, kas notiek šobrīd, ir “Latvijas dārzeņi vietējiem ukraiņiem”.

Kartupeļu un biešu maisi, dažādi marinējumi un ievārījumi – šie un daudzi citi gardumi šajās dienās tiek vesti uz Vidusdaugavas NVO centra dienas centru “Kopā būt”. Jēkabpils novada iedzīvotāji ar prieku ziedo dārzeņus un citus produktus vietējiem ukraiņiem, kuri no kara patvērušies uz dzīvi Jēkabpils un Aizkraukles novadā.

Kampaņu “Latvijas dārzeņi vietējiem ukraiņiem” organizē biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs”, kas īsteno projektu “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”. Kampaņa ir viena no projekta aktivitātēm. Vidusdaugavas NVO centra valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko: “Pagājušajā gadā, realizējot iepriekšējo projektu ukraiņu atbalstam, bija vairākkārt sarunas par to, ka ne vienmēr var iegādāties veikalā tās preces, kuras viņi labprāt vēlētos. Ukrainietes – tās, kas Jēkabpilī dzīvo un arī Aizkraukles novadā, ir kārtīgas saimnieces. Viņas labprāt gatavo, vāra borščus, kā dzirdam, cep arī kotletes un karbonādes. Nonācām pie secinājuma, ka ziemā, kad ir šis drūmais, tumšais laiks, iespējams būtu labi atbalstīt ar dārzeņu akciju.”

Iedzīvotāju atsaucība ir ļoti liela – cilvēki ziedo pašu audzētus ābolus, kartupeļus, burkānus, pašu rokām taisītus meža dzīvnieku gaļas konservus, marinētus tomātus un gurķus, ievārījumus un daudzus citus produktus. Dārzeņu kampaņā aicināti iesaistīties arī citi. Pleiko:“Paši sev esam noteikuši tādu laika rāmi – līdz februāra beigām, bet, protams, ja kāds atnesīs 15. martā, mēs ar lielu pateicību pieņemsim un nodosim tālāk mūsu vietējiem ukraiņiem.”

Jēkabpils un Aizkraukles reģionā dzīvo aptuveni 500 Ukrainas bēgļu, un daudziem no viņiem pilns iepirkumu maiss ir liela greznība, tādēļ ziedotie produkti būs liels atbalsts. Latvijas vitamīni tiek gaidīti dienas centrā “Kopā būt”, kas atrodas Jēkabpilī, Brīvības ielā 258a. Pirms ziedojumu vešanas vēlams pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru: 29 811 673.